bugün

(bkz: mazoşist)
ne zamandır biteremediğiniz kitabı bir çırpıda okuyup bitirirsin. böylece ders kitabı almazzsınız elinize ama başka bir kitabı alarak vicanınızı rahatlatmış olursunuz.
gerçekten de doğru önermedir. karşılaştırmalı dış politika çalışmanız gerekirken aptal sabah programları bile izleyebilirsiniz. internet cafeye gidip 4 saat nba oynadığınız olur. geresiz insanlarla msn'de içi boş sohbetler yaparsınız. sınavdan sonra da mal gibi kalırsınız.*
kesinlikle keyif almaktan daha güzel olan olaydır, zira keyif eşekte olur..
tipik bir ögrenci psikolojisidir , sınav yaklastıkca her konu ilgi ceker ders calısmak dısında hersey zevkli gelir , hic birsey bulunmasa bile uykusu gelir insanın ve saatlerce uyunur . * *
esra ceyhan izlenecek seviyeye de gelinmişse bilin ki sınıfta kaldınız demektir durum o kadar vahimdir.
yalnızca planlanan işler uygulamaya geçirilir, aramak istenen ama fırsat bulunamayan eş dost aranır, evde bozuk olan tüm eşyalar tamir edilir, bilgisayar ve netten dolayı evde olup olmadığını bilmediğimiz ev arkadaşlarımızla koyu sohbetler yapılır vs..
öğrenci ruh haliyle anlamsız ,gülünç davranışlar sergilemeyi de beraberinde getirir. aylardır elinize almadığınız kitap sürükleyici oluverir birden. gündüz kuşağını, 50 yıllık türk filmlerini , saçma salak yarışma programlarını seyretmeye doyamazsınız. birden yürüyüş yapma ,gezme ,eğlenme dürtüleriniz atağa geçer. hava daha bir güzel görünür gözünüze. mevsimin yaz ya da kış olması da önemli değildir. ve normal zamanlarda aklınıza gelemeyecek bir dolu şey nedense aklınıza geliverir.
sözlükte son zamanlarda gördüğüm harika tespitlerden bir tane daha. evet, kendine aktivite uydurmak, ders çalışmayayım da ne yaparsam yapayım yansıması durum. ama vicdan rahatlığı için ne yaptığının farkında olmadığına inanmak birincil kural.
sınava kadar aylak aylak gezen bünye,tam da sınav zamanı hayatın tadlarını keşfetmeye başlamak ister. sanki sınavdan önceki vakit her zamandan daha çok zevk vericek vakittir onun için. hiç olmadığı kadar aşık olur, hiç gezmediği kadar gezer, hiç içmediği kadar içer ve sınavı hiç eder.
sinav bitince oluşan amaçsızlıktan çok daha iyidir.
şeytan işidir. eğer ders çalışmak kaçınılmazsa, aşk-ı memnu bile insana saving private ryan havası verir.
ders çalışmamak için normalde yapmayı sevmediğiniz şeylerin bile o an çekici gelmesidir. ben çalışmamak için 600 sayfalık romanı oturup okuduğumu bilirim. neden roman derseniz kendimi kötü hissetmeyeyim diye. sınava çalışmıyorum ama en azından yararlı birşey yapıyorum roman okuyorum diye kendimi kandırmaktı amaç. ha sonucu sormayın tabii ki hüsran...