bugün

hocasının bir tek kendi sınıfına baktığını zanneden öğrencidir.

adam/kadın 20 sınıfta yüzlerce öğrencinin kağıdını okumak zorundadır bu herifse ''götüne koduğumun hocası söyle sonuçları'' diye höt zöt eder.

1 hafta geç öğren ne olur?
çalışkan ve gözlüklüdür. en önde oturuyordur. ödevleri hatırlatan kişiyle aynı kişidir.
Çalışkan ve gözlüklü olmasıyla eb ufak bağlantısı olmayan öğrencidir. Örnek olarak ben ne gözlüklüyüm ne çalışkanım ama sınav sonucumu mümkün olduğunda kısa zamanda öğrenmek isterim.
sınav sonuçlarına bir 100 numara daha eklemek isteyen öğrenci tipidir.
haklı öğrencidir vesselam. eğer aradan günler geçmiş ve eğitimci hala sınavları okuyamamışsa öğrencilerin ard arda olan sınavlara çalışırken ne kadar ıkındıklarına, hangi renklerin hangi tonlarına büründüklerine, kaç kupa kahve içtiklerine dair grafik çizmeleri kendilerine tavsiye edilir. Yapmayın efendim bir bilemedin bir buçuk onu da bilemedin 2 haftada okunuverir bu meretler. Gözlüklü ya da çalışkan olması gerekmez. Hatta dönem içinde hiç derslere gitmemiş dahi olabilir. Nereden mi biliyorum. O benimdir ondan.
gereksiz yere sabırsızlanan öğrencidir.
öğrenmek ister çok ısrar ederse öğrenir ve 50 alır. oturup ağlar ve ders kaynamış olur.
sonuna kadar haklı olan öğrencidir.
geçen yıl vize sonucunu finallerden 1 hafta önce açıkladı adam ya var mı böylesi? gel de delirme!

edit: doğru düzgün okula gitmedim ama merak ediyorum bunun çalışkanlıkla falan ne ilgisi var yada yanlış bir genelleme olmuş diyim.
hiçbir zaman onlardan olamayacağım, hakiki öğrencidir.

iki sınavım açıklanmış, hala bakmış değilim. sonucu biliyorum ne de olsa. boş kağıtlara hoca en fazla ne verebilir?

(bkz: ay ben gülerim)
finallerden önce vize notlarını bilmek ve ona göre hareket etmek isteyen öğrencidir,haklıdır.vizeler biteli olmuş kaç hafta hala okunmayan,bırak okunmayı yüzdesi açıklanmayan bir hayli dersim var.bunu bana savunmayın lütfen *
ne halimiz varsa bir an önce görelim gerilmenin alemi yok. Sahsen benim acil ögrenme hissiyatımın nedeni bu.