bugün

amerikan hastanesi uyku sağlığı ve hastalıkları bölüm başkanı dr. sabri derman sıcaklarda rahat uyumanın yollarını şöyle anlatıyor: "mümkün olduğunca havadar yerde uyuyun. özellikle yaşlıların, kalp, tansiyon ve akciğer hastalıkları olanların kilolu kişilerin vücutlarını tam destekleyen, vücudun ağırlık noktalarına destek sağlayan rahat şiltelerde ve yastıklarla yatmaları uyku kalitesini artırır.

boynumuzun doğal eğriliğini destekleyen ama çenemizin öne doğru bükülmesine neden olmayan yastılarda yatmak yerinde olur. kemik, kas ve eklem hastalığı olanlarortapedik yataklar kullanmalı.yaz aylarında gece yenen yemeklere dikkat edin.

ayrıca alkol, kahve başta olmak üzere bütün kafeinli içecekler (kolalar ve enerji içecekleri dahil)uykuya dalmayı güçleştirecek veya kalitesini bozacaktır... *
ılık suyla duş alıp vücut geri ısınmadan uykuya dalmak.
çıplak yatmak.
Genelde yatılan yastığın bir süre sonra ısınması sonucu yastığın soğuk tarafına ters çevirilmesi yöntemide rahat uyumak için gayet ideal. Bu yöntem uyuyana kadar yapılır, ters düz ters düz ters düz...
yatmadan yarım saat önce buzdolabının içinde kitap okumak, hayır buzdolabının içinde yapılacak başka bir eylem bulamadım o yüzden kitap okumak diyorum, isteyenler tabikii de boş boş oturabilir.
" battaniye, çarşaf, pike her ne haltsa işte onu katla poşetle anandan gizli buzdolabına koy, yatarken al kullan. sonra da bana msj at bakalım işe yarıyorsa biz de faydalanalım. "
Önce bir duş alın. Duştan çıkınca klimayı on sekiz dereceye ayarlayıp ardından vantilatörü açıp yatağa geçin. Baktınız oda olmuyor uyumayın. Başkada çözüm yolu olacağını sanmıyorum.
açın klimayı uyuyun. sinek minek gelmez. fansız çalıştırın yoksa tutulursunuz. klima yoksa, pencerelere sineklik taktırıp karşılıklı açın. eviniz bahçeli ise alt katlara gidin. ya da bahçeye bir düzenek kurun . vss.
Yatmadan once soğuk duş almak.
Duş veya klima etkili olabilir.
yere öylece yattığımı bilirim.
güncel Önemli Başlıklar