bugün

Şiddete meyilli bir ebeveyn. Şiddete meyilli bir gelecek yetiştirir.

Sahip olunan çocuğun, ileride yeteri kadar özgüvenli olmamasından, kariyerini dahi etkileyecek, hayata karşı başarı yüzdesi düşecektir.
Yaşlanınca da eve sığdırılmayacak olandır.
ülke gerçeğidir. eşini döven üniversite mezunları olduğunu düşünürsek garipsenmeyecek ve sadece belli bölgeye mel etmek hatadır. eti senin kemiği benim diyen bir nesil tarafından yetiştirilmiş yeni bir nesil bu. yani balık baştan kokmuş.
yanlış yapan ebeveyndir. dayak her zaman çözüm değildir, hic olmayacak diye bir şey de yok ancak dayak yemiş birisi olarak yaramazlık sonrası atılan dayak sadece daha fazla öfke ve daha fazla yaramazlık isteği doğuruyor.
dayağın bir terbiye aracı olabileceğini düşünen ebeveyndir.

dayak en son çare olarak kullanılması ve abartılmaması gereken bir terbiye aracıdır. sık dayak yiyen çoçuğun özgüveni ölür...
ileride 'sürekli ebeveynlerini döven çocuk' olur.

ne ekersen onu biçersin.
küçükken kendi ailesinde gördüğü sözde terbiye yöntemini kendi çocuklarına da uygulayan cahil ebeveyndir.
ilerde kendi çocukları da anne babasını örnek alacağı için aynı şekilde kendi çocuklarına da şiddet uygulayacak.
Hayatım boyunca babamdan bir tokat dahi yemedim, babamın bir bakışı saatlerce dövmüş etkisi verirdi zaten.
aslında sevginin ne olduğunu bilmeyen hastalıklı bir kafa'ya sahiptir.
çocuğu ağladığında ağzına ağzına ''suuus!'' diye parklarda vuran tip'tir işte bu.
ya da çocuk düşünce tokat atan annedir.
yok mu bunlardan? var.
hatta bunların 2-3 çocuğu dahi var.
yani hastalığını o çocuklara da bulaştırsın diye.
yan komşunuz melahat belki bu.
bilmiyorsunuz ki.
sahi, komşularınızın kim olduğunu biliyor musunuz?
adlarını?
kaç çocuğu olduğunu?
hani çocuklardan birini katletse atıyorum bu kadın,
siz dibinde oturan komşusu olarak, varır mısınız farkına?
toplum 3 maymun'u oynadıkça,
parkta tokat atılan çocuğu görüp müdahale etmedikçe
ve yattıkça kulağının üzerine,
bu ebeveynler devam edecek aynı harekete..
yazık.
Zamanında onunda dayak yediği bir gerçektir.
canavar yetiştiren cahil ebeveyndir. büyüttükleri insansılar suç makinesi olurlar genelde.
terlik, sopa vb aletlerle çocuklarına sürekli girişen ebeveyn türüdür. ülkemizin iç ve doğu bölgelerinde oldukça fazladır.