bugün

Gereksiz yere el yıkama durumudur.
Sürekli ellerimi yıkıyorum. Temiz olsa bile.
Nasıl kurtulurum bundan. Bilen varsa entrylerini beklerim.
musluğu açmayarak önüne geçilebilecek bir eylem. krem sür arada mani oluyor.
ellerini yıkamayarak giderilecek bir sorundur.
Zamanında yaşamış biri olarak ilk önerim temizleme jeli kullanmaya çalışmak. Bir anda kurtulmak imkansız çünkü. Bu ilk aşama. Eğer bu işe yaramıyorsa birkaç gün süreyle eldiven kullanmak. Ellerin temiz olduğunu ve yikamaya gerek olmadigini beyne işlemek için. Eller mahvoluyor çünkü. Ben eldivene gerek kalmadan kurtuldum. Üç dört ay sürse de.
Lanet bir takintidir.
bugün elini yıkamayan.
Dönem dönem benimde yaptığımdır. Sonucunda sakinleşme rahatlama hissi verir. Normal zamanlarda da uzun Sürer elimi yıkamam. Benle birlikte lavaboya gelmiş birisi varsa Yanımda sen Yıkama falan muhabbeti olur.
Bunu kendimde kabul etmiyorum ama şizofreni tanısı konulabilecek durumda tanıdıklarımda da elini yıkamaya başladıysa o sabunu bitirene kadar Yıkama, bir kaç saat boyunca banyodan çıkmama vs durumları görülmüştür.
Ama Öyle obsesyon filan çok şeetmeyin knk ya. *
titizliğin dibidir.
Fazlasıyla titizdir.
(bkz: obsesif komplusif bozukluk) bu seni daha fazla kontrol edip başka kulvarlara geçmeden doktora git. ilerleyince işin zor olur. Takıntının üstüne üstüne git. Sosyal ol. Bu durum karşısında seni destekleyen birini bul. Bir de unutma elini bu kadar yıkayanlara bir şey olmuyor da sana mı olacak?
Hastalığa delalettir.
(bkz: obsesif kompülsif bozukluk)

(bkz: Bilişsel davranışçı terapi)
Okb belirtisi olabilir.
Ellerin hep çatlamasına neden olur sonrasın da bir o kadar da krem kullanılır.