bugün

bir ve ya daha fazla deprem geçirmiş bazı insanlarda olur bu durum. ne olsa deprem sanar. hayat çoğu zaman çekilmez haldedir. insan gibi oturup film izleyemezsin, sıçamazsın bile ağız tadıyla. hep çevrendekilere deprem olmuyor değil mi sallanmadık deyip garip bakışlarıyla karşılaşırsın. bir hayat devam edecektir üstelik. allah sabır versin...
sürekli yatağınız, dolabınız sallanıyormuş gibi gelir. çok kötü bir durumdur. işin en kötüsü ise; deprem olduğunu düşünerek evdekileri de tedirgin etmenizdir. maalesef sürekli hissetmekteyimdir.
sevişirken evi bile salladığım için ev arkadaşlarımın hissettiği durum.
"Yılanın soktuğu kedi, ip görse yılan sanıp kaçarmış." durumunu yaşamaktır.
son zamanlarda muzdarip olduğum durumdur.

arkadaş küçüklü büyüklü kaç tane deprem geçirdim böyle olmadım, bulunduğum yerde sık deprem olmasından dolayı alıştığımı bile düşündüm. ama son depremde farklı salladı sanki, başım dönüyor ya da ayağımın üzerine çok oturdum da ondan filan sandım deprem olurken, sonradan anladım ne olduğunu. şimdi ne zaman elim ayağım sallansa, hafif başım dönse, yan dairedeki çocuk zıplasa, gök gürlese, araba geçse, televizyon çıt yapsa deprem oluyor sanıyorum. gündüz yine neyse de geceleri özellikle her sesten irkiliyorum.
e oluyor ki?
marmara denizinde 2 civarında hatta bazen 3 ve üstü depremler oluyor.
Gözüm sürekli avizede, elimde telefon koeri'yi refreshliyorum bütün gün...

Geçen gün iş yerinde masa sallanıyordu. Biri ayağını mı sallıyor diye kükredim. Bizim direktör sallıyormuş, hassasiyetimden dolayı bundan sonra sallamamaya dikkat ediyor olacağını bilgilerime sundu.