bugün

desteklemediğim kampanyadır. 18 takım ile liğin kalitesi ortadadır. ha izmir takımlarından birini alacaksanız düşünebilirim.

edit: yine başlık başımıza kalmış.

yoksa ulan bir adam neden hem kampanya başlatıp hem de desteklemesin.
kampanyaya federasyondan cevap gelirse süper lig maçları 4 hafta daha uzayacaktır.madem 20 takım olsun küme düşen sayısı da 5 olsun gariban anadolu takımları ara sıra süper ligde asansör de olsa boy göstersin.
her sene düşme hattındaki takımların çıkardıkları kampanyadır...
seyircisiz takım gelecekse olmaz olsun olan kampanyadır.
gönülden destekliyorum, bayraktarlığını yapıyorum, kurban olurum, uğruna ölürüm bu kampanyanın. Play-off finalinde elenen Karşıyaka derhal süper lige çıkarılsın.****
pasta 20 ye bölüneceğinden kolay kolay kabul edilmeyecek kampanyadır.
olmaması gereken senaryodur. sebebi basittir. lig kalitesizdir daha fazla asansör takıma değil kalıcı takımlara ihtiyaç vardır. bu şekilde üsteki takımlar zorlanır ve ligin kalitesi artar.
destek verilmesi gereken kampanya. hem kulüp gelirleri atar hem daha fazla maç izleriz. her açıdan güzel olur.
20 az olur, şöyle bir ne kadar takım varsa çıkarmak lazım süper lige hem daha müthiş bir lig olur.
(bkz: 81 vilayetli lig)
karşı tez olarak öne süreceğim:

türkiye kupası 32 takımlı 4 erli gruplardan oluşsun kampanyası
desteklediğim kampanyadır. Ayrıca müsabakaların hafta sonuna sıkıştırılması yerine hafta içine de dağıtarak tüm haftaya yayılması gerekmektedir. Böylece hem ligin bitiş tarihinin ayarlanması için uğraşa gerek kalmaz hem de Yayıncı kuruluş bir hafta içerisinde 4 maç yerine en az 6 maçı canlı olarak verir ve anadolu kulüplerinin taraftarları yalnız 4 büyüklerle maçı olduğunda değil sürekli takımlarını takip etme fırsatı bulurlar.
ligin kalitesini düşüreceğinden desteklemediğim kampanya.

bana kalsa takım sayısını düşürürüm. futbol zevkimizin içine edecek kaliteden yoksun takımları süper lig de top koşturtmak ne kadar mantıklı.
öncelikle futbol kültürünün , alt yapı sisteminin istanbul dışında gelişmesini sağlamak gerekiyor.
zenginler memleketlerinin takımları dururken sırf prestij için gelip büyük takımlarda başkanlık yapıp paraları saçarken bu iş imkansız.
ibb ve kasımpaşayı düşünce 16 takım olur ve lig kalitesinden hiçbirşey kaybetmez .
alt liglere yaş sınırlaması ve yine alt liglerdeki genç oyuncuların ve gelecek vaad eden gençlerin oynatılması ile büyük takımların, örneğin fenerbahçe**, bu gelecek vaad eden oyuncuları satın alıp bench (kulube de) de bekletmesinin engellenmesi ile yabancılardan çok bu gençlere önem verilmesi üzerine bir kampanya olsa idi, bir çok kişi gibi benim de destekleyeceğim ve sporun, özellikle türk sporunun ve daha da özellikle türk futbolunun gelişmesine yardımcı olacağını, destekçiler, ki içinde ben de varım, destekler ve elimizizden gelecek her türlü desteği vereceğimiz bir kampanya olurdu. nitekim, böyle bir kampanya olmadığı ve türk sporuna her hangi bir katkısı olmayacağı için, kendi adıma desteklemeyeceğim bir kampanya olacaktır.

bu sırada -
iki cümle, baya uzun tuttu lan. *