bugün

sünni din adamlarının kuran kurslarında eğittikleri çocukların, sünni inanca uygun düzenlenmiş müfredat esas alınarak sorulan soruları, dedelerin eğittiği çocuklar kadar bile bilememeleri sonucu (bkz: din kültürü başarısında tuncelinin konyayı geçmesi) başlatılan kampanyadır.

yahu kuran kurslarında yuvalanan, bir şeyden anlıyormuş pozları veren sülüklere kıyamet kadar bağış yapıyor, çocuklarınızın yaz tatillerini zehir ediyorsunuz. sonuç? sonuç ortada işte...
Din dersine ben de karşıyım yalnız, kuran kursu ne alaka ? Niye alevilerin kitabı değil mi bu ?
kimisinin kafasını karıştıran kampanyadır.

yahu "kuran alevilerin kitabı değildir" demiyorum ki!.. alevi dedeleri kuran'ı, dini ve hatta sünni doktrini kuran kurslarındaki sünni hocalardan daha iyi öğretiyor diyorum. ispatı şurada: (bkz: din kültürü başarısında tuncelinin konyayı geçmesi).
belki problem eğiticide değil de çocuklardadır. Yeni nesil eskisi gibi değil artık ellerinde akıllı telefonları var kim napsın dini, inancı, saygıyı, sevgiyi ?
Haklı olan önermedir.Gerçekten de alevi dedeleri çok bilgilidir ve bu bilgiyi saptırmadan aktarır.
militan eğitimi için devşirme usulü kaynak bulma girişimi.
bazı yandaşların sebebini belirtmeden muhalefet ettikleri kampanyadır.

ben kampanyayı başlatırken sebebini ifade ettim (bkz: din kültürü başarısında tuncelinin konyayı geçmesi). peki siz muhalefet ederken neden gerekçe gösteremiyorsunuz? gösterdiğim sebep yetersizse, neden gerekçelerini de ortaya koyarak eleştirmiyorsunuz?

yahu okullarda aldığı zorunlu din dersine ek olarak, alevilerin ilgi göstermediği seçmeli din derslerini de seçen, bununla yetinmeyip tüm yazlarını kuran'ın yanısıra dinin ve sünni inanışın da öğretildiği kuran kurslarında geçiren sünni çocukların, sünni müfredatına uygun soruları alevi çocuklardan daha iyi bilmesi lazım gelmez mi?

bu rezaletin izahı, kuran kurslarındaki sünni hocaların yetersizliği değilse nedir?
mezhepler arasında ayırım gözetilmediğini, eşitliği, kardeşliği ifade eden faydalı bir uygulamadır. alevi camilere de sünni imamlar gitsin, sünni camilere de alevi imamlar gitsin. her ay 4 cumanın 3 tanesini farklı mezhepte imamlar kıldırsın, mezhepcilik kalksın.

buna karşı çıkmak mezhepciliktir, vatana ihanettir.