bugün

Alevi hanbeli maliki hristiyan musevi vs olmaktan farklı olmayan durumdur.
Zordur Sünni Türk olmak...

Daha doğrusu Sünni Türk bir babanın oğlu doğmak.

Bazen hiç ummadığınız şekilde çocukluğunuzun kötü anılarla dolu geçmesine neden olur.

Bu da şahsiyetinizi belirler.

Mesela Adalet Bakanı Tuncelili bir Alevidir ve de savcı babanız MHP'li olduğu için, oruç tuttuğu için tayini her seferinde Şırnak, Van, Hakkari gibi yerlere çıkar.

insanların en yüksek puanları almasına rağmen Türk ve Sünni olduğunu için kadro dışı bırakılması da demektir.

Zordur Türk olmak...

Gittiğiniz o bölgelerde yaşıtlarınızın Türk olduğunuz için size hissettikleri nefreti ve kini hem psikolojik, hem de fiziksel olarak görürsünüz.

Buna neden olan insan ise kendinden olan insanları her seferinde büyük şehirlerde, hiç ait olmadıkları topraklarda tutmuştur.

Zordur Sünni olmak...

Gaziosmanpaşa adliyesinde yüzlerce dhkp-c'li teröristin davasına bakarsınız ve onlara gereken cezaları verirsiniz...

Berkin Elvan dosyasına bakmanız istenir arkasından ve tüm bunların üzerine ise dhkp-c tarafından şehit edilirsiniz.

Zordur Sünni Türk olmak.

Haksız yere Tuncelili Alevi bir çalışma bakanı işçi maaşlarını kurban-ramazan bayramlarında bir ay geciktirir ve tek açıklaması sadece "Kurbanlık alırsınız diye yaptım." olur...

Zordur Sünni olmak.

Adaletten, eşitlikten bahsedenler "Başörtülüler giremez" afişi asarlar mesela olmadık yerlere. Dışlandığınızı hissetmeniz için değil tabii ki.

Aksine devletçilik, milliyetçilik, halkçılık ilkelerine sahip çıkmazken "laiklik" ilkesi diyerek yapılan bir eylemdir bu.

Zordur Sünni olmak.

Berkin Elvan her gün anılırken Erenlerin görmezden gelinmesidir. Suçlunun mezhebi yüzünden övgülerle anılmasıyken, kahraman Erenlerin gölgesinde şahlanan bayrağa rağmen isimlerinin her gün anılmamasıdır.

Zordur Sünni olmak.

Her zaman kendi topraklarınızda yabancı görünmektir dini bütün olmayan manipüle edilmiş Sünni kökenli kardeşleriniz tarafından.

Her zaman kendi insanınızı manipüle eden mezhepçi, mezhep faşisti kitleler tarafından "Arap" olarak adlandırılmanızdır.

Zordur Sünni olmak.

Başörtünüz yüzünden üniversite birincisiyken mezuniyetinizde ağzınızın kapatılarak "Senin burada konuşmaya hakkın yok" denilerek "laiklik" ilkesinin altına sığınan mezhepçiler tarafından haklarınızın hiçe sayılmasıdır.

Sırf mezhebiniz doğrultusunda dininizi düzgünce yaşamanız nedeniyle sizleri her zaman birer "öcü" gibi göstermeye çalışan mezhep faşistlerinin, "laiklik" ilkesi diyerek ve hiç alakaları olmayan Ulu Önder Atatürk'ümüzün ismini de kendi mezhep faşizmlerine alet ederek sizlere iftiralar atmasıdır.

Zordur Sünni Türk olmak.

Hiç ummadığınız bir an Sünni ve Türk olmayanların ele geçirdiği partide sizlere "Sarayla görüştü." iftirası atılmasıdır.

Bu arada ben bir ateistim.

Benim için sağolsunlar "Sünni ve Türk" babanın bir oğlu olarak doğduğum için tek gerçek vatanım ve bayrağım.

Çünkü Sünni Türk babanın bir oğlu olarak bunun ne demek olduğuna pek çok kez şahit oldum.

O yüzden daha fazla uzatmak istemiyorum.

Yeterince örneği bulunuyor ne kadar zor bir şey olduğunu görmek isteyen ve objektif bakabilen insanlara.