bugün

Türkiye de normal bir durumdur lakin ben şimdiyekadar 6 yaşında ateist olmuş bir türk evladı görmedim.
Yinede ateist olmadan birkez daha düşünmelisiniz
babasının ehl-i iman biri olduğu anlaşılan kişi..
insanların 1 yaşında sormadan sünnet ettirildiği bir ülkede çok da haksız değildir.

40.ı çıkınca mevlüt okutulan çocuk da sonradan ateist olabilir. bunlara kişiler karar vermiyor sonuçta. sünnet sağlık içindi deyip geçiştirmek en mantıklısı.

ha bana göre zaten sağlık içinse de çocuk ilerde kendisi karar versin sağlıklı olup olmayacağına. zaten sünnetsiz olan o kadar adam da sağlıksızlıktan ölmüyor açıkcası.

edit: şarkı için teşekkürler canısı. ancak başlığı açana bakmadan saydırdım. kötülemezsin heralde. *
sünnet, yahudiler arasında ''akide'' olarak bilinen anlaşmayla ibrahim ve halkına emredilmiştir.
(yaratılış - bölüm17)

''Müslümanların kutsal kitabında sünnetle ilgili herhangi bir ifade yer almaz, ayrıca islamiyet'in ilk yıllarında sünnet tartışma konusu da olmamıştır. Bu sıralarda Arapların kadın ve erkek sünnetini ne oranda uyguladıkları bilinmemektedir. Bugün Müslümanların büyük çoğunluğu erkek sünnetini, Afrika'daki inananların büyük bir kısmı ise kadın ve erkek sünnetini dinen gerekli görürler. Sünnetin Müslümanlar tarafından gelenekselleştirilmesinin 9. yüzyılda islam'a dönen Yahudi asıllıların beraberlerinde kendi dinlerinin inançlarını islam'a taşıması anlamına gelen israiliyyat ile olduğu sanılmaktadır.[10] (Boratav 2003:201).''

ayrıca sünnetin, nerede ve ne zaman tam olarak ortaya çıktığı bilinmemektedir. sünnet yazılı tarihten önce başlamıştır.
m.ö.2420 yılına ait fotograflar;

görsel
görsel
ateistlerin yanlış olduğu tonla mevzu varken tutupta onları böyle bir materyalle eleştirmenin saçma olduğunu düşündüğüm mevzu. bir çatışma içine gireceksek bile şimdi bunu söyleyenlerin ne farkı kaldı ısrarla beyinsiz oldukları kanıtlanmaya çalışılan ateistlerden ? müslüman yada ateist olması değil konu kardeşim. zeki adam vardır aptal adam vardır bu kıstası atlamamak gerek.
"Oralarda biyerlerde bir izmirli olmali" başliği.
(bkz: izmirli olup sunnetli olmak)
o değil de bu sorunsal 5 yaşındaki çocuğun kaale almayacağı bir ünlemdir. fakat doğuştan sünnetli olarak doğan bir çocuğun ateist olmasını gerçekten çok yadırgarım.