bugün

başlığın tamamı için (bkz: sozlukteki milliyet ayrimciligindan gina gelmesi) *

son 2 haftadır pik yapmış olan milliyet ayrımcılığı ya da milliyetçilik gibi kavramlardan bıkmaktır.

ülkemiz bunları bundan önce defalarca yaşamıştır ve görünüşe göre bundan sonra da yaşayacaktır. ama farketmemiz gereken birşey var ki tartıştığımız topluluklarla bu zamana kadar beraber yaşadık ve bundan sonra da beraber yaşayacağız. * * *
(bkz: bölüp parçalayıp yönetiyorum, ben bunu hep yapıyorum)
(bkz: böl parçala yönet)
bu ayrımcılıktan beslenen parti, dernek, kurumlar, örgütler olduğu sürece gelen gınanın boyutu katlanarak artacaktır maalesef. kendi yamuk düşüncelerini destekleyecek argüman bulamayanlar ya da varlıklarını ancak bu şekilde devam ettirebileceğini bilenler için din, milliyet, siyasi görüş vs bulunmaz nimetlerdir.
bunların bir kısmı hep osmanlı torunu olduğunu söyler ama imparatorluğun önemli görevlerinde bir çok ermeninin, ermeni adıyla görev yaptığını bilmeyecek kadar cahildir. aynı şekilde türkiye'nin safkan türklerin malı olduğunu iddia eden, hala sağdaki soldaki safkan türkleri toplayıp galeyana getirmek isteyenler de aynı yolun yolcusudur. bırak kürdü, lazı, meleze bile tahammülü kalmamıştır artık. kendi siyasi görüşünün haklılığını, diğerlerini ezip yokederek ispatlayacağını sananları da unutmamak lazım tabi.
ben yıllardır benimle aynı dinden (dinsizlik desek de olur), milliyetten, siyasi görüşten olmayan insanlara, komşu oldum, arkadaş oldum, onların düğünlerine gittim, yardım ettim, yardım gördüm yani beraber yaşadım arkadaş. ömrümün geri kalanında da çok güzel yaşar giderim. bir grup beyinsizin gazına gelip de milletin birbirini asıp keseceğini sananlar varsa, savaş istiyorlarsa aralarında temsili olarak savaşsınlar, sırayla birbirlerini öldürüp rahatlasınlar. ama lütfen benim komşuma, arkadaşıma dokunmasınlar. açıktan ayrımcılık yapıp lafı yiyince de zorlarına gitmesin.
(bkz: faşiste faşist diyen faşist)