bugün

bu insancıklar ergenlik dönemini bedenen atlatmalarına rağmen zihnen ve ruhen hala orda takılı kalan, dünyayı daha bir objektik ve global inceleyemediği, buna ne bilgisi ne de birikimi ne de algılama kapasitesi yetmediği için aklının ucuna sıkışmış birkaç ezber cümleyle ortaya karışık yapıp; siyaset, felsefe, hukuk, din gibi hassas ve derin bilgi gerektiren konularda abi, abla ve mahmut amcalarından duyduklarını söylemekle yetinen ve bir bok yediklerini düşünen otlardır.herif hayatında eline tek bir siyaset kitabı almamış,tek bir ideolojinin bile kökeni hakkında bilgisi yok, bir tek felsefik kitap okumamış, islam haricinde diğer dinlerin kitaplarını resimlerden bile görmemiş tipler.sonra karşınıza çıkıp ahkam keserler, "ben biliyorum dostum" triplerine girerler, boş atıp dolu tutmaya çalışırar falan filan, ödevini iyi ezberlemiş ilkokul talebesi misali. hani akvaryumlarda minik balıklar için ayrı bir bölüm oluyor ya,bunlar içinde sözlükte ayrı bir bölme açalım, sonra karambolde kim vurduya gitmesin,"anneaaa bu bana vurdu" misali kıçını yırtmasınlar.erişte kadar beyinlerini orda geliştirsinler. * *
(bkz: x balon bir y dir)
(bkz: sözük amelie kaynıyor)
http://www.youtube.com/watch?v=kzw64rbswqc
bu duruma aciklik getirmektedir.
(bkz: Ana rahminin 25 lik doğurmaya müsait olması)
sözlüğün troll beyinli yetişkinlerle dolu olmasından daha acı değildir. ergenlerin öğrenecekleri, sözlükten öğrenebilecekleri çok şey vardır. pek çok ideolojiyi, dini sözlük aracılığıyla öğrenebilirler. kendilerini geliştirebilirler.

ama 15 yaşındaki çocuklarla didişen, "bunlar bi skim bilmiyo ya biz böyle miydik!" diyen insanların sadece sözlükte değil, dünya üzerinde olması çok acı verici.

evet evet, eminim bizim yaşımızdayken araştırmadığınız şey yoktu. biz sözlükte vakit geçiriyoruz, siz bir araya gelip felsefi sohbetler yapıyor, tüm dinleri detaylarıyla inceliyordunuz. hatta atomu da şu sıralar 28. doğum gününü kutlayan, arkadaşları kısa şortla bilye oynarken fizik problemi çözen bir sözlük yazarı parçalamıştı.

bizden bi' bok olmaz yeaaa, ergeniz biz. ama dur, bi' saniye. beni o ergenlerden biri sanmayın.

ben ergenliğe girmeden yetişkin olmanın yolunu buldum, ehehe!
sorun zaten hiçbirşeyi araştırma ve öğrenme gereği hissetmeden saçmalamaları sayın sözlük.0 bilgiyle kendilerini fukuyama sanmaları.* *