bugün

sözlüğün kalitesini düşüren saçma sapan bir davranıştır. rahatsız edicidir, kimse sözlüğe küfür okumak için girmemektedir.
(bkz: kime göre neye göre)
küfür ve hakaret farklı şeylerdir. o yüzden bir kere daha düşünürüm. kimse sokakta da duymak istemez ama millet çatır çatır küfrediyor. küfürsüz bir toplum ütopyası kadar saçma bir şey de düşünemiyorum. iyi bir şey mi hayır ama mizah küfürsüz olmaz çünkü toplum küfürsüz değildir. sözlük de eğer mizah üretilen bir platformsa, hakarete varılmadığı sürece mazur görülmelidir.
erkekli kadınlı tüm ortamlarda "a.k." küfrünün besmeleden çok zikredilir duruma geldiği bir ülkede , bunu da mazur görmek lazım.
(bkz: hayyy a k)
diyelim başınızdan geçen bir diyaloğu yazıyorsunuz.entry nin sonuna "bla bla oldu..biz resmen yarılmıştık amına koyuym" şeklinde bir ifade koyulursa bu uygunsuz bir yazım olur.ancak olayı aynen aktarırken bu tür sözler mevcut ise(örneğin yaran msn diyalogları) yazılmasında bir sakınca göremiyorum.
hakaret olayına gelirsek eğer;
bir kimse hakkında,hukuk sınırları dışında yazacağımız olumsuz şeyler ister istemez uygun olmayacaktır.misal bir politikacı hakkında "bilmem ne yaptığı için ülkeyi hede hödö haline getiren bakan" diye yazılabilir.ama gene aynı kişi hakkında "şerefsiz olduğu için ülkeyi hede hödö haline getiren bakan" diye yazılamaz.çünkü "şerefsiz" kelimesi hukuk çerçevesi içinde değerlendirilemez.yani hukuk,insanları şerefli,şerefsiz diye ayırmaz.işte bu gibi örnekler "hakaret" niteliği taşıdığından böyle entryler girmek,sözlük formatına uygun olmayacaktır.
anladığım kadarıyla sözlükte küfür edilip-edilmemesinden ziyade küfür kullanımının artan dozajından dem vurulan başlıktır.sol frame'in safi küfür dolması,pirinçsiz zeytinyağlı yaprak dolması gibidir.yavan bir tattır.küfür kültüre özgüdür,toplumun kalbinin yani sokaklarının sesidir.sözlük ortamına da yansıtılması kaçınılmazdır."sözlük de eğer mizah üretilen bir platformsa, hakarete varılmadığı sürece mazur görülmelidir" fikrine katılırım.
sözlükte doğal yollardan kahkaha metrede uygun düzeye ulaşamıyınca seviyeyi biraz aşağıya çekerekten başvurulan bir yöntem...hadiiii yapmayın! herkezin birazcık küfretmeye hakkı var ama unisex küfretmek en klas olanı her daim unisex küfrederim
an itibariyle başlıklar yoluyla tohumlarını vermeye başlamış,sozluğe,sozluk formatına,bir açıdan sözlükteki bayanlara saygısızlık.
gereksiz yerlerde küfür etme olayıdır. küfür=hür kültürdür, tabii ki abartılmadığı sürece.
(bkz: küfürün adını günah koydular)
(bkz: üstüne alınma sana demedik)
(bkz: kes lan ne küfürü)
(bkz: sözlükteki küfür etme hastalığı)
-abi kufur olayını abartmısın oyle denıyor?
+ya sktr git nerde duydun kufur ettıgımı
-az once ettın abi.
+yalanını skrm ha!
(bkz: ben vermedim sen vermedin kim verdi/#1993859)
peee. amerikanyalıların alamanistanlıların çoktaaan aştığı şey. herif lafa fuckla başlamasa etrafında papazlar toplanıyor cehennemde yanacaksın diye. oralarda öyle, mecbur koyvereceksin yani. bizde ney? aşşalık biz. kahrolma e mi? muasır medeniyetler seviyesi sövüyor sayıyorsa neden ben nokta yerine daşşak kelamını etmeyeyim? zor. amerika birliğine bu kafayla almazlar bizi. ama bu daşş.. öhöm, sustum. buna hazır değilsin.
sözlükte ki serbest ortamın sınırlarını zorlayıp, sürekli ve sadece küfürlü mesaj yazma durumudur.
ilk zamanlar da başıma gelmiştir. çaylak olunca gerçekleri gördüm *
sözlükte gönlünce küfür edemezsin, çaylaksın.. *
küfür yerinde güzel *
"küfür dilin tuzu biberidir."*
küfürsüz insan insan değildir.
benjamin toşhak
son günlerde ayyuka çıkmış durumdur.

sürekli olarak yazarların nickleri kullanılarak küfürlü başlıklar açılıyor.

birinin bir başkasına rahat rahat o.ç diyebildiği,

veya

"toplanın bilmem kimi silkmeye gidiyoruz"

şeklinde başlıklar açılan bir yere döndü sözlük.

moderasyona bunun bir önünü alır umarım yoksa ha burada yazmışsınız ha inci de.

hiçbir fark kalmaz.