bugün

sabah iş var nasıl kalkılacak, bu moral bozuluğuyla nasıl işe gidilecek düşünceleridir.
ya lakers şampiyon olacak mi ya? Heat lakers finali olsun lan nolur.
hafta sonu sivas' a mı gitsem?
nerede uyuyacağım ben?
sanırım sabahlıycam.
ulan var ya şu 23 kasım gelse de mersin'e dönsem.
acaba yarın ne giysem.?
- yatsam mı??
+ yok yok yatmıyım
- e sabah erken kalkıcan?
+ olsun biraz daha kal
- yatsam mı ki?
+ e kalaydın biraz daha
- uykum var
+ ööeh kalk yat o zaman ne söylenip duruyosun

(bkz: şizofrensel çelişkisel)
yarın ki matematik nası girecek acaba?

acı acı da, çalışan kim?

yaraklara yan bastık...
kokoreç.
sıcak yataktan kalkıp sınav konularına mı göz gezdirmeli ya da aman boşver artık bir işe yaramaz zaten deyip kendini mi kandırmalı?
arabaya atlayıp, sevdiceği de alıp ada sahillerine gitmek.
tam olarak aklımdan geçen bu.
(bkz: hay amk)
hüzünlüysem eğer; bazen çay, rakıya bile parmak atabilir.
ona da ne hediye alınır ki şimdi arkadaş ya. işin yoksa düşün dur.
daha biraz önce word de ödev hazırlarken, ne ara burda - ben bu yazıyı sana yazdım - a entry girecek kafaya ulaştım ??
yuh djokovic Londra'da şampiyon olunca ne kadar çok para kazanmış.
yok ebesi!

hayır size demiyorum. aklımdan geçiyor.
monica belluci dir. yemişim vizesini finalinidir. unumu elemiş eleğimi asmışım kurmuşum işimi gelsin paralar. lakin o kimyacı pezevnk hala ara sıra aklıma gelmektedir.
insan vize gecelerı nasıl 3 saat boyunca sıkılmadan önündeki duvara bakabilir sorusunun canlı örneğiyim , düzensiz ders çalışarak 4 yıldır sadece 1 ders bırakmış biri olarak bilim dünyasına adeta bir armağanım. elbette kendimle gurur duymuyorum , neyse duvardan devam .
kaynana adayıma duyduğum nefret...
bi çikolata falan bi şey yok mu yaa?* *
'vizelerden sonra ne yapsak acaba'tarzı cümleler.
sadece yemek..
- lahmacun ayran
- büyük boy pizza kola
- kıymalı börek ayran
- köfte ekmek ayran
şimdi de ayran istedim, ayran şart.
vizeler bitse de memlekete gitsek.
az once bir sitede bir yazi okudum. konusu "sapik ali seriati gercekleri". yaziyi yazan kisi, genclerin beyninin bu sapik adamin fikirleriyle yikandigi fikrini savunuyor.
alinti yaptigi kitaplarin tamamini okumadim. ali seriati icin "her soyledigini kabul ederim, ne diyorsa dogrudur" diyemem. hic kimse icin diyemem. son peygamber de goctu gitti. hatasiz insan yok su dunyada...

neyse gelelim konumuza, mesela bu elestirilerin icinde ismi gecen kitaplardan "hac" kitabini birkac kere okudum. yazar, o kitaptan alinti yapmis, demis ki;

ali seriati kitabinda hz hâcer icin "siyahî cariye kadin" tabirini kullanmis, onu kucumsemis.mis.mis... yanliz adamin takildigi yer bu tabir sadece!
halbuki ali seriati kitabinda hz hâceri ne kadar cok yuceltiyor. o siyahî kadinin pesinden, o'nun yaptigi gibi yapilan "sa'y" amelinden soz ediyor.. hz hâcer'inki haric hicbir kadinin kabrinin beytullah'la bu kadar dip dibe olmadigini soyluyor. o siyahî kadinin hicretinden, "hicret"in kendi dillerindeki anlaminin medeniyet anlamina geldiginden, hz hâcer'in medeniyet temsilinden, tevekkulunden, hicretinden, büyüklügunden, teslimiyetinden, suurundan, salihaligindan, fedakarligindan...

ayni kitapta ali seriati hacilari celik bir duvara benzetmis ve dunyadaki hicbir gucun bunu yikamayacagini soylemis...
evet soylemis. hac tevhiddir de demis. hacci anlama yolunda pek cok insana yardimci olmus, rehber olmus.. fakat haccin insanlarin tevhidi oldugunu soylerken "bu celik duvari muhammed, ibrahim bile yikamaz" demis.

bu insanin uslubu belki enteresan olabilir. belki muhammed ve ibrahim bile yikamaz derken gereksiz bir cumle kurmus olabilir. ama!
biraz insafli olun be kardesim! cimbizlayip durdugunuz kitap, belki de hacci anlatan en mukemmel kitap bile olabilir.. ki ben bu alanda sadece birkac tane duydum fakat digerlerini okumuslugum yok...

ihram yasaklari, mikat siniri, tavaf, say, arafat, muzdelifede toplanacak taslarin buyuklugu konusulsun, yazilsin.. haccin ne oldugu, haccin anlami, maneviyati yazilmasin, anlatilmasin bilinmesin mi?
madem begenmiyorsunuz daha iyisini siz yazin! isiniz gucunuz birilerine sapik demek, zindik demek! bi adam olun ya!
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar