bugün

kendimizi sakinleştirmek için yaptığımız şeylerdir.

ya kendime ya da bi yere zarar veririm. en olmadı ağlarım, ne hikmetse sinirden ağlıyorum habire.
Bu ne amk.. sözlüğün alayı piskopat çıktı.
Duvarı yumruklamak,
Elleri tırnaklayıp kanatmak,
Kolları kanatmak,
31 çekmek,
Siz ne yaşıyorsunuz içinizde lan.
kafamla duvarı itiyorum ben. hığaaa diyerek. bi tık sakinleştiriyo.
ağlıyorum genelde.
karsımdakini kırmamak icin susuyorum sustukca daha da sinirlenip bin volt elektrik verilmis gibi titriyorum.
işte şunlardır: https://youtu.be/ZE9igH1heWQ
Eğer karşımdakine zarar veremezsem ağlarım ya da tırnak yerim.
4 kere telefon 3 kere leptop kırmak.
Sert sinirse duvarlara vurmak, kıyafet parçalamak, hafif sinirse sazın tellerine sert sert vurmak. Derin nefes almak vs.
eger icimdeki herseyi dokemezsem sozlu olarak oturur sinirden aglarim. elimde olan biseyde degil istemsizce oluyor.
dişlerimi sıkarım. hatta bazen öyle bir sıkarım ki kırılacakmış gibin hissediyorum.
sağlam bir küfür ile başlayıp, sol yumruğumu duvara geçirmekle biten hadisedir. sağ el önemli tabii.
sigara içmek.
Açık havada yürümek.
yumruk atarım hobi olarak. ama attığın yere dikkat, arkası boş olmalı. gidip de evin kolonuna yumruk atarsan elin kırılır.
işaret parmagimi havaya kaldirip sogukkanli tavirla pişman olacagimi da bilsen agir asagilamalarda bulunmak ve mutlaka ellerim titrer onu gizlemenin mumkunati yok.
Sigara ve sigara.
Sigara yakip buldugum ilk cismi tepiklemek.
şarap içmektir .
montla sıçıyorum.
sağı solu yıkmak kırmak. daha dün dolabımın kapağını kırdım ama çok sinirlenmiştim. normalde yumruk atarım ama mevzu dolap kapağıydı bende onu kırdım.
mekik çekmeye başlayıp karnı yumruklamak.
Kendi kendime konuşurum.
küfretmektir. belki de tek olumsuz yanım budur, nesnelere amansızca sinirlenerek küfürler yağdırırım ve o günüm komple kötü geçer, yüzüm asılır. para harcamaya giderim. kızdığım kişiyle bir süre konuşmam ve mekandan da ondan da bir süre uzaklaşırım.
parmaklarımı çıtlatırım.