bugün

menapozlu iş arkadaşları olmamalı tabi insanın. yazık bana yahu.
* şu sıralar artı oy patlaması yaşıyorum, istifade edin.

* küçükken çikolataların üstünde yazan king size yazısının türkçe olduğunu sanardım ve kendimce "size göre" gibisinden bir anlam yüklemiştim.

* bazen anket başlıklarına yazmamak için zor tutuyorum kendimi. ancak benim de prensiplerim var kendimce.

* ailemin kıymetini bir kez daha anladım. beni gerçekten seven, ne olursa olsun yüz çevirmeyenler onlarmış.

* okulla ilgili kaygılarım var, kendimi yeterince geliştir(e)mediğimi biliyorum ve bu durum beni rahatsız ediyor.

oh be! içimi döktüm, rahatladım.
hani karşıdan gelen biri size el sallarda gülümsersiniz karşılık verdiğiniz anda esasında arkanızda duran kişiye el salladıgını görursunuz ya öyle bok hissediyorum.
bugün kendimi yılmaz özdil gibi hissediyorum. kendimle alakalı olan veya olmayan her şey hakkında yazasım, atıp tutasım var.
öfkelerimi, kendimi dilediğim zaman ağlatabilme kabiliyetim sayesinde dizginleyebiliyorum.
karadeniz çevresinde yaşamak mı suçtu?
yoksa sevdiklerimizin arkasından ağlamak mı?

al işte bugün biri daha gitti, yarın kim gidecek korkusuyla bize bu acıyı yaşatanlara yazıklar olsun...
daha kaçımız dedesiz, babasız kalalım?

yetmedi mi ölümler?
çernobil yetmedi mi? hala nükleer santral diyenlere yazıklar olsun...
sağır çocuklara kitap okudum.
sözlük allah beni korusun. koruyor da ama hiç es vermesin. amin.

anahtarımı sabah yine evden paldır küldür çıktığım için dış tarafında kapının üzerinde kilide takılı halde unutmuşum. aklıma geldiğinde üzerime dökülen kaynar suyun tesiriyle bir solukta vardım eve. ohh anahtar kilitte duruyordu ve eve de girilmemiş. ooof of nolcak benim bu leyla halim allahım?

ama ilginçtir kilit kapıdayken eve hırsız girmiyor. daha önceden de bunu çok yaptığımdan biliyorum. kapı kilitliyken ya da siz evde mışıl mışıl uyurken girmeyi tercih ediyorlar. bu da hırsızlığın raconu galiba.

kapı kilidi imalatcılarına sesleniyom burdan, kilitten bir kaç saniye içinde çıkarılmayan anahtar için alarm sistemi kursunlar. benim gibi dalgın davutlar uyansınlar gaflet uykusundan bu sayede.

yaa ben aslında fikir üretip bunları satsam hiç fena olmayacak galiba. dur ben bunun üzerinde düşüneyim.
(#11051410).
itiraf ediyorum sözlük dün gece kafam çok güzel oldu ve saatlerce başka bir eve girmeye çabaladım..sonra farkettim ki 2 blok yandayım.arkadasımı arayıp kapıyı açsana lan diye bağirdim bir de.. ee kapıdayım zaten dediğinde her şey için çok geç olmuştu.
facebook'u kapadım, hiç elim varmadı ama bunu yaptım! kendimi boşlukta hissediyorum sözlük...
okuldaki bilgisayarların hepsinde yüklü olan irfavviev dosyalarını bizim sınıftaki irfan isimli çocuğun dosyaları sandıydım, mala bak her bilgisayara yüklemiş diyede kınadıydım zamanında.
bazen keşke bu kadar ketum olmasaydım diyorum, içimi dışarı belli etmemek konusundan bu kadar yetenekli olmasaydım, keşke ben de diğer insanlar gibi "ya canım çok sıkkın" deyip saatlerce derdimi anlatabilsem, yanımda başkaları varken de ağlayabilseydim. ama olmuyor. beceremiyorum. çok ciddi bir derdim varken bile sanki hiçbir şeyim yokmuş gibi gayet neşeli ve güleryüzlüyüm kalabalık içindeyken, ben bile şaşırıyorum.
hatta öyle ki,
bir yerden bir tabanca bulup kısa ve acısız yoldan beynimi paramparça etmeyi ciddi ciddi düşünüyorum bazen ama bunu düşünürken ortamda dönen geyiğe gayet rahat bir şekilde katılıp,hatta yenilerini üretip nefessiz kalana kadar kahkahalar atabiliyorum.
kız arkadaşımdan ayrıldım sözlük. şuan çok mutsuzum. böyle bitmemeliydi.
son zamanlarda annemle neden kavga ettiğimizi çözdüm!:
şimdi annemle babam boşandığında biz van'a gittik izmirden.
van'da 8 yıl kaldıktan sonra izmir'e annemin yanına yerleştik ve şimdi yıllardır burda yaşıyoruz.

ve kedi köpek gibiyiz! nedenini buldum... bilemiyorum.... bu entry 5 tane artı alırsa takipçilerimi bilicem ona göre yazayım. uzun yazıcam çünkü. okunmayacaksa boşuna yazmayayım...

edit: bu entry: 3 artı 3 eksi aldı...
en iyisi harbiden merak eden özel mesaj atsın o kadar da önemli bir konu değil ya, hani harbiden çok merak edersiniz... size ordan söylerim.
şu eski sevgili muhabbetleri artık beynimi öptü sözlük. kız başka birine aşık ve onu seviyorken, neden hala ona sahip olmaya çalışırsın ki. ulan gurursuz, madem ki seviyorsun neden onu üzüyorsun durmadan.
özet: sevgili eski sevgiliye dönüşüp sizi istemiyorsa siktir olup gidilmelidir.
(bkz: tamam sakinim)
neredeyse 30 yaşıma geldim hala ders çalışıyorum sözlük. işin vahim kısmı bu değil tabi. ders çalışmaktan bıktığım için, masada bulduğum, 3-5 yaş grubu için hazırlanmış zottirik boyama kitabında bir minibüs resmi boyadım. hem de ne boyama! şahaser yarattım sözlük. yaptığım işi düzgün yaparım...

bu arada depresyondayım da. iki arada bir derede hem iş hem okul derken, nerden nasıl vakit buldum bilmem ama, depresyona girdim işte.
yatakta ağladım saatlerce. sonra uyuyakalmak üzereyken baktım karnım aç. dedim beni ancak yemek kendime getirir. bir tencere makarna yedim sözlük. üstüne yediklerimi de saymak istemiyorum. üstten bakınca ayak uçlarımı göremiyorum sözlük. dehşetler içindeyim. ve şu an hala yiyorum. pişman mıyım? değilim valla. ayağımı görmesem de olur sanırım.

lisedeyken sınıfımızın yerini soran hocayı, hastane koridorlarından da uzun koridorları olan okulumuzun başka katının, en son sınıfına göndermiştik. derse 20 dk geç girmişti. sözlük ben yaptım bunu. ne ayıp etmiştim. sonra gün geldi devran döndü. öğretmen olunca, hiçbir öğrencime soru soramadım sözlük.

birbirinden ne kadar alakasız konulardan bahsettim sözlük. neden mi? çünkü bugün yalnızım. aradığım hiçbir arkadaşım telefonunu açmadı. ve ben 20 yıldır olduğu gibi gene ders çalışmalıyım. bir insan 20 yıl okur mu sözlük? neden ben hala okuyorum? neden? neden? hastalık mı bu? durmadan sınavlara giriyorum sözlük.

ösymnin açtığı her sınava giriyorum. madalya taksınlar istiyorum artık. ösym ye olan maddi manevi katkılarımdan ötürü ödüllendirilmek istiyorum sözlük. hatta kampanya istiyorum. 5 sınava girene 1 sınav bedava olsun sözlük. olsun.
hem ondan nefret ediyorum hem gözlerim deli gibi onu arıyor sözlük.
sevgili sözlük, türk insanı bana anlatıldığı gibi barbar kimliğinden çok daha fazlasıymış biliyor musun? 16 yıldır bu ülkedeyim ve çıkıp gidemiyorum. tüm kapılar kapalı, mühürlü.
sözlük var ya götü göbeği bir salmışım... anlatamam. yemiyorum lan bundan sonra bişey.
"Özel mesaj sayım tam doğum tarihime ulaştı. Ayy çok şeker!" diye seviniyorum.
O kadar canım sıkkın ki ne msn'e girip muhabbet edesim var , ne de dışarı çıkıp turlayasım.
Bir sen açıksın bilgisayarımda sözlük.Hoş senle de fazla birşey yapmıyorum ama.Yatağımın içine girip düşüne düşüne sızmak istiyorum.
diyeti bozdum.
ateş düştüğü yeri yakar.
bir an önce git de bende rahatlayayım.
(bkz: (#11130489))