bugün

Yapilacak o kadar çok sey var ki... ya nasip!
her şeyden korkar oldum. psikolojim iyi durumda değil bu ara.

geceleri özellikle korku basıyor ve onu arayasım geliyor. yalnızlık ve korkularım ne zaman etrafımı sarmalasa telefona sarılasım geliyor ama aramamalıyım.

bunlarla yalnız başa çıkmayı öğrenirsem daha güçlü biri olabilirim belki diye sabretmeye çalışıyorum.
bugun bi faceye giresim tuttu. girdim baktim bide ne goreyim ne kadar eski sildigim bagimi kopardigim kiz varsa bende ekli olmasina ragmen facebook sohbet bolumunde gosteriyo bide online olarak. essegin akligina karpuz kabugu dusuruyor bu facebook. tabi isine geliyo insanlarin birbiriyle iletisim kurmasi. her neyse sevgilim olmasina ragmen uc bes tanesine yazi verdim merakima yenilip nasil olduklarini neler yaptiklarini sordum. ama sohbetler sonrasinda vicdan yaptim hemde fena. hayatimdaki insan boyle bisey yaptigimi duysa cok uzulur ve gercekten hak etmiyo boyle sorumsuz davranmami. pismanim sozluk itiraf ediyorum.
Dün gece anahtar deliğini zor tutturacak kadar kafam güzeldi, şimdi şu saatte işteyim ve eve gidip uyuyabilmek için saat sayıyorum. Disiplin örneği miyim salaklık örneği miyim emin olamıyorum.

Çıkmaya yarım saat kala patrona "Hoca bitir artık hoca" diye bağırabilirim.
Büyük markaların ciddi manada zihinlerimize işlediğini düşünüyorum. bugüne kadar büyük şirketlerin hazırladığı reklamlar, yaptıkları algı yönetimi vs. hakkında birçok şey okudum ama geçen yaşadığım olay bu konuda bizzat deneyim edinmeme neden oldu. okula giderken bir burger king reklamı izlemiş bulundum, açıkçası hiç sevmem boş beleş reklamları ama denk geldi baktım ve kısa bir süre. zaten daha önceden de izlemiştim aynı reklamı. her neyse, sonra metro istasyonunda bir şey fark ettim. istanbul'da yaşayanlar bilir, metro istasyonlarında metroların kalkacağı zamanı gösteren ekranlarda her şey kıpkırmızı. sonra bir anda bu kırmızı ekranı görünce aklıma burger king geldi ve reklamı düşünmeye başladım. gözümün önünde daha önce gittiğimin burger king mekanları falan belirmeye başladı. cidden hayret ettim çünkü adamlar bildiğin kırmızı rengini benim zihnimde kendi markalarıyla ilişkilendirmişler. ne zaman ekranlarda kırmızı bir şeyler görsem hep aklıma bu marka geliyor. ayrıca açken de kırmızı bir nesneler gördüğümde aklıma burger king geliyor. lanet olsun. bırakın dostlar, reklam falan izlemeyelim en iyisi bundan sonra.
2-3 kapak alayımda kafamla taşaklarım yer değiştirsin.
Canım sıkkın.
Bu arada kafama şu entry kelimesi takıldı. Neden entry deniliyor ki, sanki Türkçe' ye emanet olarak gelmiş sonra gidecekmiş gibi. Entryi türkçeleştirip kullansak ton açısından da daha uyumlu ve ahenkli olur.
Buraya nerden geldim...
Profilini acip acip bakiyorum, karisiyla mutlu mesut fotograflarina bakip ne yapacagimi bilmeden geri cikiyorum. Bos.
o kızla yakınlaştığım güne lanet olsun. ben nasıl bir insanım ya, niye bu kadar iradesizim, bunu nasıl aşacağım bilmiyorum. ama bir daha töbe.
Cok ozledim be. Gercekten sevdigini bilebilseydim beklermiydim bu kadar.
Bu ara çok feci 101e sardım.
Az önce mesaj attı, 2 yıldır benden 418 mesaj almış.

Sözlük tam boşverdim diyorum, Bana değer veriyormuş gibi bir hareket yapıyor. iyice serseme döndüm.
Her şeyi fazla sorguluyorum, düşünceler kafamın içerisinde oradan oraya savruluyor. Hayatın anlamını bulmaya çalışıyorum. Çok büyük dertlerim olmamasına rağmen olanları büyütüyorum. Sanırım mutlu olmaya korkuyorum.
umrunda değilim belki ama ben senin beni okuyabildiğini düşünüyorum.

hala okuyabildiğini...

beni hiç anlamadın, anlamıyorsun ve dahi anlamayacaksın da.

ama beni harf harf, hece hece, kelime kelime, cümle cümle okuduğunu biliyorum.

çünkü geçen her gün, bir sayfamı daha bitiriyorsun.
Bu memleketin böyle duyarsızlaşmasına üzülüyorum.

Arkadaşlara, iki askerimizin yakılarak şehit edildiği videodan bahsetmeye karar verdim. Gittim böyle böyle, direk lafı ağzıma tıkadılar: montajmış yalan o! Hem Türk askeri cesurdur, öyle hareket ettiremezler! Sonra tekrardan gülüşmeye devam ettiler.

Dakikalar geçti, içim içimi yiyor. Fırsatını bulup içimdeki tüm şüpheleri döktüm. Onlar da şüphelenmeye başladılar. Yine de inanmak istemiyorlardı. Hep facebooktan filan gördükleri çakma uzmanların söylediklerini bana anlatıyorlardı sanki hiç görmemişim gibi!

Ben de istemiyorum ama yayın yasağıdır, bir açıklama yapılmamasıdır iyice kafamı karıştırıyor.

Uyarın, nolursunuz uyarın. Böyle insanlar varsa çevrenizde, gelen patlama, şehit haberlerine karşı hissizlesen tanıdıklarınız varsa ayıltın onları! Yazıktır, ölen bizim kardeşimiz, dostumuzdur. Kardeşimizin, dostumuzun canlı canlı yanmasını ya da bir bombalı saldırıya kurban gitmesini ister miyiz?
Patatesi seviyorum.
itiraf ediyorum! eğitim hayatım boyunca hep kopya veren; ama kopya çekemeyen bir insan oldum.
Ona mesaj atıp sövmemek icin buraya yazıyorum.
çok ama çok yalnızım. hayatımda kalıcı olan kimse yok, gelip gidiyorlar. derdimi anlatmak istiyorum ama ciddi ciddi güvenebileceğim insan yok. gerçekten diğer dünya varsa ölümeyi düşünebilirim.
Sorma sozluk, sorma mina koyim. Bir kiz var gormen lazim... Bolumden, arnavut gocmeniymis... Bu aralar ona tutuldum. Ama su sevdigim insana karsi agzimi acamama sikintimdan dolayi yine dardayim... Yalniz alistim artik her ask icin bir gun biter diyorum. Dalgaya vurdum ama, dalgadan seviyorum sanma. Ben de boyleyim iste. Biraz garibim, azizim.

Ah sari sacli arnavut, ahh..
Uzun zamandir kendime maddi anlamda deger tasiyan ve beni mutlu eden hicbir sey almamistim.

Bugun alabilecegim minimum fiyatlari yakakadigim ve eger fiyat yukselirse inadimdan bir daha almayacagim icin, bir telefon ve bir laptop aldim.

Cok mutlu oldum ya. Kendimi degerli hissettim resmen. Sarilip uyumak istiyorum onlara. Birlikte guzel isler yapalim yillarca istiyorum. Yeni baslagic gibi.
Son zamanlarda sözlükte dönüp dolaşıyorum ama entry girecek başlık bulamıyorum. Sanırım seyirciyi oynuyorum.
Yıllardır inci sözlükte yazarken , bi de uludağa gelelim içerisi şampiyonlar ligi gibi dediler. Fakat afalladım kurallar kurallar. inci de olsaydım alayına sövmüştüm şimdi mesela.
Bugun iki araba pilav sattim. Dost yogurttan ayran yapip bardagi 2 liradan satiyorum cok karli. Tatli konusunda ekmek kadayifi mi daha cok gider sekerpare mi karar veremedim. Ben bu hizla gidersem nusret gibi bisey olurum.
Arama motoruna yaptigim isin onerisini cok ince bir espiri urunu oldugunu dusunuyor ve buna guluyorum.