bugün

benden adam olmaz.
şu hayatta uykudan bol başka bir şeyim yok.
itiraf ediyorum. Hadi şimdi herkes mutlu olsun, ben mutsuz olayım çünkü ben bunu hak etmiyorum, mutluluk denen şeyi. her neyse mutlu ol sen de dediğim gibi artık sana yazacak gücüm yok.
yalnızlık müthiş güzel. klozet de senin kumanda da.
ölümü merak ediyorum.
uyumam gerekenden çok daha fazla uyumuşum sözlük, hastayım biraz ondan herhalde. kızdım kendime de neyse yapacak bi şey yok. rüyamda o'nu gördüm bu arada sözlük. saçlarını kestirmişti, pek ilgilenmedi bir de benimle. evet sözlük, evet çılgın bir bilinçaltım var. "yeter!" den anlamıyor.
bir degil, iki degil, üç degil.. hangi abdest paklar beni? kendimden utaniyorum, rahimeden utaniyorum... nasil bi insan oldum lan..
o yatagımdaki polar varya hani çarşafın üzerinde çarşaf kirlenmesin diye serdiğim, hah o varya onu yıkamadım işte.sakladım onu.dogmamış çocuklarımız orda lan nasıl saklamıyım ki..
bugün sgk'da işim vardı. gişe memuru türbanlı bir genç kız. en fazla 20 yaşındadır. şöyle bir baktım. normalde kamuda türbana sıcak bakmıyorum ama kızın yüzündeki temizlik yüzünden bir an hak verdim. derken arka tarafta işi çıktı ayağa kalkmasıyla altındaki dapdar kot pantolonu gördüm. bir kez daha türbanın kendini namuslu ve terbiyeli hissetme aracı olduğunu fark ettim.
(bkz: yan sanayi)
beni heyecanlandıran birisi var sözlük. bildiğin gibi değil.
gözümde yaş,
başımı vurmadık taş,
yanmadığım ateş kalmadı.
ben de bir ben kalmadı.
birisi yada birileri neredeyse bir sene öncekilere kadar bütün müzik paylaşımlarımı beğenmiş. aynı zevki paylaştığım insanların oldugunu bilmek gayet hoş.
sol faramede açılan başlıklardan tiksiniyorum.
yengem(babaanne), kuzenim (bebegin babasi) ve gelinimiz (bebegin annesi) ile bebege konulacak isim icin kavga ettim, en son geline kizim sen mal misin kaynananin ismini cok mu guzel de bebegine koycaksin, cidden katiksiz yalakasin dedikten sonra ipler koptu...
lan cocuga memnune ismini koyacaklar cidden... memnune bebege yakisacak isim degil bence.
simdi benle konusmuyorlar...
tabi bende suc, isterse kizina sidikli diye isim koysunlar banane, tut su ceneni azcik!
an itibariyle 6001 entry girmişim, yeni gördüm.

2009 dan beri itinayla işsizlik yapıyorum yani.

saygılar.
"insanı ürküten bir sessizlik hakimdi koridorlarda,
insanı sağır edecek kadar güçlü,
içten, yürekten,
yürek yakan yürekten gelen bir ağıt"
"adı asla sorulmayan,biliniyorsa söylenmeyen görülmeyen ne olduğu nerede olduğu bilinmeyen kadın..

Görülmeyi bile haketmeyen kadın..

Kimsenin tanımadığı ama herkes için yara olan hiç akıldan çıkmayan: O Kadın.."
Seçmek ve seçimin sonuçlarına katlanmak..

Seçimler zordur..Düzeni olduğu gibi sürdürmekse imkansızdır..
Herkes içinde bulunduğu o tanımlı, güven dolu ortam sürüp gitsin ister...
Ama..

Bir gün biri gelir ve..

Ve kaçınılmaz olan gerçekleşir..

Dünyanın düzeni böyledir..
Sürekli sınanır insan ve ilişkiler..

O biri hep gelir..

Bazen.. Bazen de o biri sen olabilirsin..
özlediğim kişiler var elbet bir daha hiç gelemeyecek olan. * * *
bandajlar çıksa da yaralar kalıyor sözlük. işte bunu anlatmaya çalışıyormuş bana!
hadi bugün yeniden doğamadık. sorumluluklar kapıya dayanıyor gün be gün.
beni zorlama dedim sözlük beni yaradana.
kurcalama daha fazla bozacaksın belki ne belli?
biraz daha konuşursam sevmeyecek beni, koca tanrı, bir hatadan kulunun ensesine tokadı indirir mi?

beni oyalama dedim sözlük ona.
oyalama.
zaten yaşamak diye bir bulmaca vermişsin elime.
çözmeye başlamam için biraz vakit, biraz yaşamak sanrısı. biraz umut biraz kalp ağrısı.

neleri atlatmadım sözlük. bir pazar ekini mi çözemeyeceğim ben?

o da biliyor nasıl da malını. bir şekilde ayağı kalkarım ben.
asıl cesaret; sonunu bile bile, göre göre devam etmektir.
2 aydir sozluge girmiyorum ve hala itiraflar buyuk kabul goruyor.
2 ENRTY üstte kutup yidizi 'nın dediğini yapıyorum. Ama severek. Onun gözlerine bakabiliyorum ve dokunabiliyorum...
Bazen hayatın kolay olmadığını düşünüyorum.
Aile olarak zor bir ailedeyim.
Ailenin Baba ve anne kısmı beni üzacek gibi gözüküyor...
Kardeş kısmı ise meçhul...