bugün

gözlerim lens değil sözlük!
(#20818557).
Abimin yerine yatmak için gitmesini bekliyorum, gitmedi amk iki saattir.
Gazeteci olmak istiyorum ama ne doğru dürüst yazı yazabiliyorum ne de iletisimim iyi. Bir insan iki lafi eveleyip gevelemeden soyleyemez mi, soyleyemiyorum iste musteri hizmetlerinde, fatura oderken, tanimadigim biriyle konusmak zorunda kaldigimda, olmuyor, illa heyecanlanacAgim ve bir iki kelimeyi yanlis soyleyip onlari duzeltmeye calisirken kendime kufredecegim ve tamamen batip oradan bir an once siktir olup gitmeyi isteyecegim.
Cok dusunuyorum hala uyumadim.
işimi çok seviyorum lakin iş yerimdekilerden pek hazetmiyorum. bir kaşık su misali...
*sözlükcüm bidenem ben seni iyice günlük yaptım farkındayım ama kusura bakma nolur.
*sevdiceğimden ayrıldım. öyle gerekti. kesin biri beddua falan etti bana, o da mutlu olamasın inşallah.
*çok garip geliyor. hani çok seviyordum ben? 2 günde unutmak da neyin nesi oldu ki şimdi?
*bu yetmezmiş gibi sanki herkes benimle aynı. çok değil ayrıldık daha 1 hafta olmadı çevremde mutlu 1 tek çift kalmadı yav. hepsi mi ayrılır bu insanların? terk eden mi istersin terk edilen mi istersin dayak yiyeni mi istersin.. hepsi ayrıldı. nişanlısından ayrılıp pılını pırtını toplayıp ankaraya geri dönen bile var.
*sözlüğe de lanetimi bulaştırmaktan korkuyorum. bak siz de ayrılırsınız yakında, benden demesi. bulaşmasın dikkat edin.
*kısmetim açıldı sözlük.
*eski sevgilim ( şimdi ayrıldığım değil önceki- zaten 3 tane var. ) bana evlenme teklif etti. beni unutmak için askere gitmiş de beni asla unutamazmış da dönünce işe giricekmiş de 2500tl maaş alıcakmış da o bana bakarmış da.. 4-5 ay onu bekliycekmişim. valla aslında kararsızım sözlük biliyo musun? hani evlenirim evlenmesine de sevebilir miyim bilmiyorum. bi de eskiyi eskide mi bıraksam acaba diye düşünüyorum. bi yandan da öyle ilgili ki bana karşı. offffffffff!
*1 senedir öldüm mü kaldım mı onu bile bilmeyen insanlar sanki içlerine doğmuş gibi beni arayıp sormaya başladılar. biri de bilkentte yüksek lisansını yapıyor. zavallım 2 sene uğraştı sevemedim istemedim hala aynı hala aynı. ama onun da yurtdışına gitme ihtimali varmış, gel benimle sen de orda yüksek lisans yap diyo. offfffffff!

*kızları anlamaya çabalayan erkekler vardır ya hani, bu entrym hepsine girsin. görün işte beynimiz normal çalışmıyo bizim. şu yaşadığım kararsızlığı hangi biriniz yaşıyosunuz lan? nah anlarsınız siz bizi. seviyosak seveceksiniz o kadar! başka bi halt yapmasanız da olur bi işe yarayacaksınız onu yapın yapmışken de tam yapın bari.

rahatladım sözlük. tişikkirlir sipirmin.
bugün birinin nickaltına yazdım. beğenmemiş. benimle alakası yoksa git itiraflarda yaz dedi. ona mı sorcam lan ben nereye yazacağımı? sinirlendim amk.
aslına bakarsan mutsuz değilim sözlük. arada bir gel-gitler yaşayarak mutsuz olduğumu düşünüyorum. aslına bakarsan iyiyim. hatta daha da iyi olacağım. ama yediremiyorum sözlük. hayatınızın merkezine koyduğunuz "hayatım" dediğiniz adamın, yan masadaki adam küfür edince tepki veren adamın, yapmadığınız bir şey yüzünden sırf öyle düşündüğü için küfür etmesi.. kaldıramıyor insan, altında eziliyor.
sonrasında da ne özlem, ne aşk, ne sevgi, ne de hali hazırda bulunan duygular.. hepsi silinip gidiyor işte.
"adam seni gözden çıkarmış yahu. hala ne üzülüyorsun?" şeklinde mesajlar gelecek biliyorum. insanın içine oturuyor işte.
divan edebiyatı delisi oldum sözlük.

(bkz: ağlasa aşık belayı hecr ile nalan olup)
ukte nedir hala bilmiyorum.
ilk girdiğim entrylerime bakıyorum vay be ne günlermiş diyorum. gene ilk entryi geçen sene girmişim.
ama bazıları çok saçma sapan geliyor direk siliyorum, yalan değil siliyorum. eksi ya da artı da alsa farketmez alayını temizliyorum.
Bağımlılıkların, sömürünün, değersizliğin, düzensizliğin düzeni.. insanın insani yönlerini silip süpüren, düşünebilen robotların egemen olduğu kapital dünya.. hepsine kafam girsin!
arkadaşlar bir kaç saat önce bir eşim doğum yaptı ve baba oldum. çok büyük bir heyecan sizlerle bu anı paylaşmak istedim.
bugün migrosta yanlış para üstü verdiler, artan tutarı yolda birşeler satan yaşlı bir teyzeye verdim. eve gittiğimde tekrar hesap yapınca fazla filan almamışım ama olsun yine de mutluyum sözlük.
her an kapıdan beren saat topuklularla ve taytıyla içeri girip bana başını eğerek bakacağından korkuyorum. günümün yarısı onunla geçiyor neredeyse. manyak ettiler beni lan.
BÜTÜN ARKADAŞLARIMLA YOLLARIM AYRILDI,YENi MAHALLEYE TAŞINDIKAN SONRA. iĞRENÇ Bi DURUM SÖZ KONUSU 21 YAŞINDAYIM VE KiMSEYi TANIMIYORUM AMK. SiKiCEM BÖYLE iŞi.
bazen bir entry'ye acayip gülüyorum yazanı tebrik edesim geliyor bir hevesle mesaj atmak istiyorum, bir bakıyorum silik. tüh iki muhabbetin belini kırardık belki be dedirtiyor. sonrası hüzün be sözlük.

edit: bak gene oldu az önce! hep mi beni bulur?
bugün bir kere daha anladım ki;

çok sakat var abi...
boktan bir hayat yaşayıp üzerine bir de cehenneme gitmekten korkuyorum. sokarım böyle işe!
korkuyorum sözlük. ve bu beni Çok güldürüyo
sabahtan beri usuyorum. hava sicak olmasina ragmen. kat kat giyindim, atesim de yok. acaba derecede mi sorun var diyecegim de sanmiyorum. neyse ben bir battaniye alip geleyim.
üzerimde serhatın bedduası var galiba.
Yeni birini tanimak istiyorum!
annem bir yanlis anlama yuzunden yuzumu mahvetti. ofke kontrol sorunu var. kendine ceki duzen vermesi lazim affetmeyecegim anne diyesim bile gelmiyor bakar misin diye sesleniyorum. en cok da beni yanlis anlamasina uzuluyorum hep boyle yapiyor beni tanimiyor sanki. uzgunum sozluk. iyi giden bir iki sey var sadece. biri istedigim ayakkabilari almam digeri bir iki kilo vermem. uc kilo daha versem 49 olacagim bu iyi en azindan. ama yuzumde iz kalirsa uzulurum.