bugün

Kendim olmak istiyorum ve bunu defalarca kendime söylüyorum. Ama farklı bir açıdan baktığımda da ben kimim sorusuna yarım yamalak cevap verebiliyorum. O derece çelişkiler yaşıyorum. Şuan hayatımda ki tek gerçek müzik. iyi ki varsın müzik! Sen olmasan herşey suni, herşey yapay... Kendim bile...
çocukken evdeki kilerde bulunan şeker kabına yarım kiloluk tuz poşetini boşalttım.* * *
insanlar tanışıp evlenmişler, mutlu da olsunlar da biz hala yarın ne giyeceğimizi düşünüyoruz ya; ne bileyim, hiç bilemedim.
bazen hani eskiden odundan elektrik direkleri vardı ya sokaklarda işte onları saygısız insanlara sokmak istiyorum. kim olduğu farketmiyor, en yakın arkadaşım öğretmenim patronum kuzenim o an fırsatı yakalayabilsem hiç acımadan sokarım.
çay demledim gecenin bu vaktinde sözlük. deli sikti beni çünkü. paylaşmak isterdim yazarlarla lakin ikram ettiğim çaya ilaç katıp böbreğimi çalarlar diye inceden tırsmaktayım.
üsküdar meydanda oturup insanların ekmek kavgasını izledim dün gece. meğer ne kadar aç bir milletmişiz. milyon lirası olanda koşuyor, beş kuruşu olmayanda. hüzünlendim tüm derdimiz para mı ? diye. lanet ettim para için iki büklüm olanlara. dua ettim beş kuruşu olmayıp ellere düşenlere.
şu sözlük modlarının başka işleri güçleri yokmuş gibi ottan boktan entrylerimi siliyorlar. yok efendim sözlük formatına aykırı yok efendim başlığı tanımlamıyor, bu ne biçim bkz.
şu günden sonra formatı sikiyorum anasını satayım.itiraf olsun bu da.
beynimi uyuşturmayı seviyorum lan. çok güzel oluyor ayakta duramıyorsun, vücudundan havalanıp kendini izlemek süper bi duygu, her şey üstüne geliyor kendini değerli hisseder gibi oluyorsun. her şeyi unutuyorsun anlık ama unutmak istediğini unutmuyorsun o çok sikko bi durum.
Bir keresinde, bir kerede 30 a yakın entry mi silmek zorunda kalmıştım çok sikimsonik bir sebeple bazıları en çok oylanan entry lerim arasındaydı, sonra aynı sikimsonik sebeple silinen entrylerden de kaldırdım bunları şimdi arada aklıma geliyor mallık yapmışım, pişman oluyorum hüzünleniyorum felan insan nasıl kıyar göz bebeklerine.
Kocamın bana büyü yaptığını düşünüyorum sözlük ona hakaret de etsem sinirimden ağlasamda kollarında buluyorum kendimi.
bugün 3. kez ağlıyorum..** *
sözlüğe gizli gizli giriyorum.
tam 00:00'da buraya yazmaya çalışıp, dikkat çekiyorum. hayat zor ufff... yaşasın halkların kardeşliği!
bilinçaltı çok garip bir şey her başlıkta endişe kelimesini kullanmışım neredeyse endişeli bir insan oluşumla mı kelime hazinemin dar oluşuyla mı alakalı bilemedim.
Guler yuzlu olmak zorundayim hep, aslinda zorunda degilim oyleyim. insanlara takilmayi, onlarla şakalasmayi severim. Bazen acaba bana yapilan şakalari kaldiramiyo muyum? Diye dusunuyorum ama, onlarin şakalari sizden daha acimasiz ise gercekten de bazen boş bir gulumseme oluyo suratinda bir sey diyemiyosun. içten içe kiziyosun ona ya da onlara belki ama arkadaşin birsey diyemiyosun. * sadece yaptigi ucu sana dokunan şaka ve sen kaliyorsun bir sure sonra, düşunuyosun düşunuyosun amaaaaan! Nidalariyla geciştiriyosun. Sanirsam en guzeli bazi seyleri, kucuk ayrintilari fazla takmamak en hayirlisi.
seviyorum merkez.
sevgili sözlük ofisin telefonu çaldığı zaman masamın üzerindeki telefonu açık bırakıyorum, telefonu bana bağladıklarında hemen yan masadaki arkadaşa yönleniyor bir haftadır hiç telefonla konuşmadım. *
Cikolatayi aslinda hala birakamadim. Ustune kolaya basladim... Yaklasan komiteden olsa gerek. Ve bir de onu hala unutamadim...
geçende bi pantolon aldım böyle çok güzel düğmeleri kalpli felan. neyse bu sabah ilk defa giydim. pantolonda 5 düğme bi de fermuar var. 5 düğmenin biri iç düğme 2 si sağ 2 si sol düğme. sözde tasarım yapmışlar. hava soğuk malum bi de zıbın giydim. üstüne de külotlu çorap.

anlatmak istediğim şu sabah az kalsın altıma kaçırıyordum. tuvalette üstüne başına işeyen ilk insan olacaktım. çok korktum lan. bak hala şoktayım.
- bu başlığa yazdıkça rahatlıyorum. sanki karşımda biri varmış da içki masasında muhabbet ediyormuşuz gibi. ya neblim, yalnızlığın türevi şeyler bunlar.

- her boku hatırlayan insan modeli diye bir şey var ya sözlük, o ben olabilirim sanırım ya. hafızam biraz iyidir ayıptır söylemesi, böyle çocukluğuma dair saçma da olsa çok şey hatırlıyorum. mesela şu an aklıma ibrahim erkal'ın saçını sarıya boyattığı zamanlar geldi. lan zaman ne garip bir şey.

- ya garip sözlük, lafa gelince diplomaya, eğitime, kariyere önem vermeyen, sadece ve sadece insanın kendini geliştirmesi gerektiğine inanan insanlar, bingöl üniversitesi odtü'yü kınayınca "bingöl kim oluyor da odtü'yü eleştiriyor yeaa" tavrına bürünüyorlar ya, kötü oluyorum. tükürme hissi geliyor. odtü'ye yapılan haksızlık herkesin malumu eyvallah ama sırf demokratik hakkını kullandı diye - ki yanlış kullanmış olsa dahi buna hakkı vardır - o üniversiteyi ezik gören insanlardan tiksiniyorum. insan sadece ve sadece işine gelince duyarlı ve sağduyulu oluyor sanırım.

- leman dergisinin en şaşalı dönemlerinde kullanılan ve bizi en iyi şekilde anlatan "yurdum insanı, canım türkiyem, uyan halkım" gibi basmakalıp laflar sadece o zamanlarda güzel oluyordu bana kalırsa, şimdi kullananlar ise aşırı itici geliyor bana. kendi bir halta derman olmuş gibi herkesi eleştiren ezik insanlar canlanıyor gözümde.

- ben bir şey anlattığımda tam sözümü bitirdiğim sırada "ya onu boşver de..." deyip kendi olayını anlatmaya başlayan insanların üzerine göktaşı düşse üzülmem.

- vahe kılıçarslan'ı hatırladın di mi sözlük? hani şu mankenlik yaparken cansız mankenliğe geçiş yapan ve nefes alıyor mu diye burnuna mandal takılan vahe kılıçarslan'dan bahsediyorum. lan çok komik değil miydi ya ehehe.

- yaşadığı tüm ilişkileri, sevgilisiyle yaşadığı tüm anıları twitter'dan, fb'dan anlatan insanlardan soğuma hızım ışık hızından büyük galiba. öyle de bir havayla söylüyorlar ki sanki yılların brazzers oyuncusu, sanki o vivid senin, o naughty america benim dolaşmış insanlar. erkekler bir johhny sins, kadınlar bir jenna jameson havasında oluyorlar ki sorma gitsin. gözümde eski sevgilisiyle yaşadığı özel anları arkadaşlarına taşşağını karıştırarak anlatan ve onların ağzını sulandıran gavat erkeklerden bir farkları kalmıyor o insanların.

- bir keresinde trafik sınavında azami sınır 80 diye yazılıdan bilerek 80 almıştım şaka lan şaka. ama kurt adam sözünde hangi ses olayı vardır diye sorduklarında uluma vardır demiştim ehe. öyle de malım.

- küçükken dedemin feslerinin içine hep tükürürdüm sözlük, nedenini inan ben de bilmiyorum. abdest almak için fesini çıkardığında hep tükürürdüm, o da onu giyerdi. pişman değilim.

- bitirsem iyi olacak sanırım. şu anda fonda bu akşam ölürüm çalıyor, neyse ben bir intihar edip geleyim.
hayatımda etmediğim küfrü sözlüğe girdiğimde ediyorum.
memlekette ne çok orospu çocuğu faşist ve dahi kerhane tohumu varmış üzülerek görüyorum.
şimdi burda ben ibneyim , demesimi lazım birinin itiraf olarak..
belki birgün herkes gibi mutlu rolü yapabilirim bende ama bende öyle bir yetenek yok.
kahvaltı sonrası dişlerimi fırçalarken entari giriyorum.
dün gece omeglede çok tatlı bi türk kızıyla tanıştım. saatlerce konuştuk ve sonunda bir el sallayarak veda ettik. bi saat daha konuşsaydık aşık olacaktım be. bi daha onu göremiycem.