bugün

annemle babam ben iki aylıkken ayrılmışlar sözlük. ben babamı hiç görmedim. resimde bile. hiç arayıp sormadı beni. annem hep derdi küçükken, istersen avukatımızla görüşelim görmek istersen babanı diye. onca yaptığı şeye rağmen bunu diyebilecek kadar güçlü bir kadın benim annem... ama ben istemezdim anneme yaptıklarını duyunca.. * * *
bu facebook zımbırtısı çıkınca halalarımın oğullarından biri beni buldu. görüşmek istedi. annemin beni kaçırdığını söyledi. ama asla inanmadım. görüşelim dedi, istemedim. çünkü ben boşanma ilamını gördüm. * babamın beni görme günleri, saatleri vereceği nafaka miktarı açık bir şekilde belgede yazıyordu...

ama demek istediğim şey çok farklı. bunu okuyanlar beni kompleksli biri zannedecektir. arkadaşlarıma da ilk söylediğim zaman herkes önce öyle bakıyor ama ben kendimi biliyorum sözlük. eğer ben 8-9 yaşımda iken annem ve babam boşanmış olsaydı yani babamı tanıyor olsaydım, o duyguyu tatmış olsaydım işte o zaman travmatik bir çocukluk geçirebilirdim. ama ben onu hiç tanımıyorum... bu sebeple eksikliğini hissetmiyorum. hatta bazen babalarından dayak yiyen kızlar görünce falan iyi ki babam yok diyorum.

bana mükemmel bakan bir anneanne ve dedeye de sahibim. henüz hiç bir yakınımın vefatını yaşamadım ama onlara bir şey olursa ne yaparım bilmiyorum. bazen onları kırıyorum. sonradan çok üzülüyorum. ama artık büyüdüğümü görmeleri lazım...

anneme gelince; ben ona hayranım! keşke benim gibi annesi babası ayrı olan ve annesi ile kalan her çocuğun annesi böyle olsa. o benim her şeyim. bazen ablam, bazen kardeşim, bazen çocuğum gibi... hiçbir şey saklayamam ondan. beceremem ona yalan söylemeyi. haftasonu yanına gitmeliyim. çok özledim annem seni...
bir test programı için ya'rab ne mesailer yapılıyor. başladı programlar için mesai devri yine.

bakalım bu programı neresinden patlatacağız sözlük!
kendimi ifade ederken bazen mustafa topaloğlu kadar çaresiz hissediyorum sözlük.
twittera ilk girdiğimde " followers " ı günlerce " flowers " diye gördüm. " çiçeklerim " artmıyor diye üzülürdüm. acı gerçeği ise çok sonra öğrendim.
itiraf ediyorum çok büyük isyanlardayım. kıskançlığım, egom, hırsım, suratsızlığım tavan yapmış durumda ulu sözlük.

(bkz: çekilmez bir adam oldum yine uykusuz aksi nalet)
gene bahar, ve gene insanların facebookta ilişki durum güncellemeleri. hesabımı açasım yok kanka.
oh be sözlük, 2 yıl sonra bi sevgilim oldu. sevgili tanımını unutmaya başlamıştım.
anladım ki bozguna uğramış bir evliliğin varken mutlu mesut okul arkadaşlarınla görüşmek moral bozucu. moral vermeye çalıştıkça hüznü fodipleyip kaybolmak istiyorsun bu gezegenden. neden ben he allahım, neden ben???
rüyama girdi vicdansız, sorarlar bunun hesabını.
yardım et sözlük, ya girmesin rüyama,
yada hiç uyanmayayım istiyorum.
evet duyururum, hangisi yarayacaksa onu istiyorum,
hem yaşamak, hem ölmek.
hayatındaki umumiyet misaliydi sana olan duygularım.
kiz kardesim rahatsizlandi, acile getirdim. kafa o kadar daginikti ki, bayanlar tuvaletine girdim. kadinin cigligi halen aklimda. ve hastanedeki kisilerin luzumsuzca bakislari...
az önce cart diye osurdum.babamın uykudan uyanmasına neden oldu.ayarı da yedim.
şu sıralar pırt pırt osurup gülüyorum.
herkes sadece kalbiyle ağlıyor. ben beynimle de ağlıyorum. beynimin içine ediyim.. kalbimin içine zaten edildi....
football manager oynarken kazanmamın imkansız olduğu maçlardan önce rakibimin teknik direktörü oldum, oyuncuların hepsine cezalar verip yedek kadrolarla sahaya çıkmalarını sağladım, maçları böyle kazanıp şampiyon oldum. bildiniz, fenerbahçeliyim.

not: başaklar boy verdi.
facebook'ta ergenlerin, twitter'da kadınların egemenliğiyle geçiyor günler.

gözünü sevdiğimin sözlüğü.
ders çalışıyorum diye saatlerdir odamdaydım. az önce su almaya gittim, farkettim ki herkes uyumuş. sırtım kapıma dönük oturuyorum bu yüzden huzursuzum. evde birilerinin olduğunu bilsem de geceden ve şu an elektriklerin kesilmesi ihtimalinden çok korkuyorum.
pes oynarken gol yediğinizde size gol atan arkadaşınız golün tekrarını sizle dalga geçerek arka arkaya izlettirdiği zamanki haliniz var ya... işte ben bu yüzden bi gün o arkadaşımı öldürüp katil olabilirim, yakındır.
çok üzgünüm anne ağzımdan gerçekler çıktı seni incitmek için değildi sözlerim.

çok üzgünüm ağladık işte beraber.

çok üzgünüm gözünden düşen damlaların arasındaydım, ben de düştüm.

çok üzgünüm çok! gözlerinden sevinçle düşen damlaların arasında olmak isterim anne.

anne ben senin çocuğunum affet beni. ben daha büyümedim.

ben çok pişmanım seni kırdığım için.
Erkek arkadaşıma verdiğim tavizin yarısını aileme gösterseydim; hayırlı evlat derlerdi.
Aylar sonra yazdığım ilk ileti bu.

Özlemişim lan! Yazmayı özlemişim.

Dünya ne yazık ki olması gerektiği gibi değil,olduğu gibi.Dolup dolup taşıyoruz her gün,her an,her saniye.Gündelik hayatın gündelik dertleri kaybettiriyor ruhumuzu bizlere ve bizler doluyoruz,doluyoruz,doluyoruz.Bir şekilde deşarj etmeli,ruhumuzdan geçenleri anlatmalıyız.Ve burası bunun için harika bir yer.

işte bu nedenle bu sözlüğü seviyorum,

Özgür ve korkusuzca yaşamak dileğiyle.
insanın cinsel hayatının sadece kendisini ilgilendirdiğini düşünerekten sözlükte açılan seksli başlıkları protesto ediyorum.

evet itiraf buydu.
DALGINLIK,UNUTKANLIK,iŞ KAZALARI VS. GiBi ŞEYLER, ÇOK ÖZLEMENiN SONUNDA MEYDANA GELiYOMUŞ.
HASS..KTiR BUNU HiÇ HESABA KATMAMIŞTIM.
ön yargılar birçok güzel şeyi başlamadan bitirecek kadar kötüymüş.
22 yaşındaysan ve matematik okuyorsan ve yalnızsan ve şu saat olmuş sözlüğe entry girecem diye yırtınıyorsan ve öküz yutmuş yılan gibi horlayan bir adamla aynı odanın bulanık havasını soluyorsan, hayat çok zor be sözlük.

- acaba bir matrisin negatif yarı tanımlı olması için...
+ hokkk horraaa horrrr...
- şlaakkkk!!
+ fıss...
güncel Önemli Başlıklar