bugün

sözlük iki gündür rüyalarım korku filmi gibi. hayatımda izlediğim korku filmi parmağı geçmez, ama iki gündür baya rüyamda sıçıyorum. bunu da neden söyledim bilmiyorum.
şuan soğuk bi hastane odasında annemi bekliyorum sözlük. ufak bi operasyon geçiriyor. ama o ameliyat önlüğünü giydirdiklerinde öleceğimi sandım. yalvarıyorum allaha annemle babamdan önce al canımı bana acılarını yaşatma diye.

edit/büdüt/düdüt: imla!
çocukken çok dalgınmşm.
annem değerini hatırlamadığm ama 10 ekmek eden bi miktar para vermişti 2 ekmek al diye. ben gidip bu paraya ne kadar ekmek ederse ver demiştm. küçücük halimle ekmek poşetlerini sürüye sürüye uzun bi merdivenden(42adım) çıkarttm. annem 2 ekmeği alarak tekrar beni fırına gönderdi iade için iniş kolay olur sandım. poşeti koşarak sürüyodum iniş olduğu için ekmeğin ağırlığndan hızım arttı ve bacaklarımı artık kontrol edemiyodum. yuvarlanmaya başladım ekmekleri öyle sahiplenmişimki sımsıkı sarıldığmdan durduğumda hepsi poşettydi sonra gttm fırına ağlaya ağlaya ekmekleri teslim ettim ayrılık benim için zor oldu. (not:3yaşndaydım)
bir yazarımsı için söylemek istediklerimi bir yazar söylediğinde, tanımasamda kanatlarım çıkmış uçuyorum gibi hissediyorum.
küçükken * bizim sitenin kapıcısının ismi mehmetti. karşı sitenin de kapıcısının ismi mehmetti. televizyonda bir dizideki * kapıcının da ismi mehmetti. bu yüzden uzun bir süre tüm kapıcıların isminin mehmet olduğunu zannetmiştim. gerçeği öğrendiğimde ise uzun bir süre kabullenememiştim.
samsung marka telefonlara yapılan samsun yakıştırmasını ve esprilerinin benzerlerinin iphone ve afyon içinde yapılmasını istiyorum.
itiraf ediyorum;

bir fenerbahçeli olarak *;

beşiktaş taraftarının bestelemiş olduğu, "beşiktaş seninle ölmeye geldik" tezahüratına bayılıyorum. hani hakikaten böyle tüylerim diken diken oluyor. gizli gizli dinliyorum arada, eşim dostum duysa taşak konusu olurum, bunu bildiğim için tırsıklamıyor da değilim. ama besteleyenin eline yüzüne sağlık arkadaş, insanın beşiktaşlı olası geliyor.

not: iyi bi fenerbahçe taraftarıyım. herkesin vardır böyle olayları ama kimse söylemez. senin yok mu sanki?

ayrıca bakınız:

http://fizy.com/tr#s/1ofyli
çok kasıntı biriyim galiba.
çocukluğumdan beri kitap okuma hastalığım yüüznden türkçe'yi düzgün kullanmaya dair derin bir tutkum var.
dolayısıyla özel mesaj pm. de çok düzgün bir dil kullanmaya çok kasıyorum. farkında bile değilim oysa ki, bu gün farkettim...
o kadar kasıyorum ki, çok samimi olsam bile, karşıdakine soğuk ve resmi geliyorum...
haluk levent'i çok özlüyorum.
her gün facebook'tan sırnaşan eski sevgilim, sokakta karşılaşıp selam verince kafasını çevirdi. çok pis göt oldum.
burda beni kimse tanımıyor, rahat rahat itiraf edebilirim sözlük.. aile mirasından bana kalan pay vardı, 150bin lira. ama nakit değil. bir tane müstakil ev var, o işte. annem dediydi o zaman, tapu benim üzerime ama senindir ev. toplam kalan 3 ev var, 2si annemin 1i benim diye anlaştık. ama tapu tamamen annemin. neyse ya anne sonuçta?

yıllar geçti aradan, 5 yıl lan abartmiim. dedim anne payımı ver. yok vermiyor tapu benim diyor. üstelik o diğer taraftan da toplam 6 tapuya sahip. tek başına 6 evi var yani. ben çulsuzun tekiyim. ama yok vermiyor. ev sat parayı ver diyorum yok tapumu hakkımı ver diyorum yok. e hani öyle anlaşmıştık diyorum, yok. bi kuzen vardı demişti şahitlik yaparım ilerde almak istersen o da sattı gitti, yok yapmam ben şahitlik diyor. annemle arası bozulmasın bilmem ne. annem tarafından dolandırıldım lan? hani şu ana göğsü vs diye hikaye düzdüğünüz ana? anadolu daki ana, beni emziren ana?
malı da mülkü de onun olsun aklımda yapmayı planladığım her şeyden vazgeçtim isteğim bile kalmadı..
kendimi yozlaşmaya bıraktım ve mutluluğun alçak ve adi bir insan olmaktan geçtiğine inanıyorum.
26 yaşında koca adam oldum hala en sevdiğim yemek patates kızartması ve köfte..
onu öldürdüm.
gece evde kimse yokken ve ışıklar sönükken başka bir odaya girdiğimde kapının arkasında birinin baltayla beklediğini hayal edip kendi kendimi korkutuyorum sözlük. Evet ben paranoyakım.
kendimi cehalet şehrinin hayalet korkuluğuna benzetiyorum.

canım ülkemdeki her yurttaşım siyasetçi olmuş. tek bir kitap okumadan başarmış bunu. tek bir doktrin okumadan.
ona birşey anlatmaya çalıştığınızda sizi "hain" diye niteler olmuş. türkiye-israil arasındaki krizi değil de kuzey-güney adlı yeni diziyi tartışır olmuş.

gazete aldığında ekonomi veya siyaset değil de magazin sayfasına bakar olmuş.

her gece dizi izler olmuş.

tüketmeyi alışkanlık haline getirmiş canım yurttaşım.

türkçe'sini yabancı kelimelere değişir olmuş.

müslümanım diyip kur'an'ın anlamını bir kere okumadan ölebilmeyi başarabilicek duruma gelmiş insanım.

yeni bir telefon modeli çıktığı zaman onu ister olmuş ama yeni bir kitap çıktığı zaman adına bakıp " bu ne be " demeyi de unutmamış canım türkiyem'in saygı duymanın ne demek olduğunu kavrayamamış canım yurttaşları.

inanıyorum ki bir gün değişecek. ve o gün ben cehalet şehrinin hayalet korkuluğu değil, düşünce denizine ağ atan bir tekne olacağım.

canım ülkemin canım yurttaşlarıyla.

herşey bir gün değişecek.

nitekim

"başarı için doğru kararlar,doğru kararlar için tecrübe, tecrübe için de yanlış kararlar gerekir."

eğer okuduysanız teşekkür ederim.
aylardır aradığım, sevdicekle yollarını aşındırdığımız evi yarın alıyoruz. Tapu randevumuz var ve çok heyecanlıyım, tapuyu alır almaz ağlamaktan korkuyorum. Bu dünyadaki ilk bize ait şey hala inanamıyorum.
iğrenç bir ruh hali içerisindeyim canım çok acıyor lan kalbim paramparça kırıp dökesim var lanet olsun böyle kahpe dünyaya şerefsizim hiç adil değil lan dünyaları istemedik ya amk yalnızca yanımızda birini görmek istedik bu da olmuyorsa artık yemin ederim yaşamasam daha iyi..
günlerdir hep aynı şarkıyı * dinliyorum sözlük. onsuz ne uyanabiliyorum, ne de uyuyabiliyorum. hiçbir şarkı bu kadar etkilememişti beni. kapatsam bile duyuyorum melodiyi, sözleri, o acıyı. ah sözlük ah. *
çok karışık cidden çok karışık bir durum..
sevgilin var o seni terk etmek üzere sen de onla devam etmenin zor olduğunu söyledin, ben sana fena kapıldım, çok güzel anlaşıyoruz bütün gün beraberiz, uzun uzun konuşuyoruz, ne farkımız var iki sevgiliden, zaten şuan herkes bizi öyle de sanıyor .. az biraz bundan haberin var sanırım..ama sen sonuçta hala onunlasın gelecek planlarınız var az çok..ayrı şehirlerde olsanız da devam da edebilirsiniz, bu da olabilir. karmaşık bir durum, ama her şeye senin duyguların karar verecek.
sözlük hayatımın ilk eh işte oyunu az önce verdim. şimdi ben seri eh işte oy veren ibne olmadım değil mi sözlük? bir kereden bir şey olmaz değil mi? üzülüyorum.
hayatımdan çıktıktan sonra ki yaşamında mutlu olmasını istediğim bir kadın hatırlamıyorum.
Dikkat ediyorum da bu başlıkta genelde yazarlar aşk acılarından bahsediyor.
Hep bir can yanması söz konusu.
Boşverin arkadaşlar bunları ; kimse sizden değerli değil ; bırakmayın kendinizi..
günlerdir sıfır mühendislik hatasıyla çalıştığım 15 mesaj uzunluğunda ki mesajımı sevgilime atacakken yanlış kişiye gittiğini fark edip iptal ettim ardından nasıl becerdim bilmiyorum mesajı taslaklardan silmeyi başarmışım. itiraf ediyorum kahroldum.
bugün dokuz bölüm vampir günlükleri izledim.gözümü kapatınca ölmüş vampirler görüyorum,sanırım bu gece uyuyamayacağım.
güncel Önemli Başlıklar