bugün

benim ki ütüymüş. evet bende inanmadım.ütü istemişim bizimkilerden onlarda bulamamıslar oyuncagını komsunun bozuk ütüsünü vermisler onunla takılmısım.
kırmızı otobüstü. onunla her sabah binlerce km yol yapardım.
şişme sindi bebek. (erken yaşta cinselliğe girmeme sebep olmuştur)
küçük koca bir ve ikizleri * *
çamaşır maşalarından yaptığım robottu.

heheyt be. 10 saniyemi almaz yine yapar oynarım.
abu cubu gucuuu..
Söylediklerine göre beton arabasıymış, sonra ondan sıkılınca ekmekçi arabası istemişim bulamamışlar.
(bkz: lego)
küçük yarış arabası. geriye doğru çektirince kendiliğinden gidenlerden. o zamanlar moda buydu yokru öyle uzaktan kumandalar filan. varsa da bizimkiler almıyordu ya da.
Legoydu efenim, legoları dağıtıp asker-i üs kurar süper kahnamanımla yerle bir ederdim.. Gel-gelelim şuan hala "super weapon" ve "biyolojik silahlar" üzerine uğraşıyorum. Gariptir ki hayatım boyunca silahları, patlamaları, yeni dünya düzenlerini yaşamsal aktivite haline getirdim.
Not: Katliamlardan, kıyımlardan hoşlanmak anti-sadizm görüşündeyimdir..
meryem ana biblosu.. bir çocuk için tuhaf bir oyuncak falan ama iyi oynuyordum yani.
abimin arabasıydı. böyle siyah bi araba, düğmesine basınca olduğu yerde dönüyo ışıklar çıkartıyo sesler falan, çok severdim onu. bmw idi kendisi. daha sonra bizimkiler "bebekle oynar kız dediğin, sen yanlış mı doğdun?" dediler ve beni sarı saçlı o plastik berbat barbielerin arasına hapsettiler.

(bkz: arabamı geri istiyorum sözlük)
bir basketbol topu, oturduğumda beni kamufle eden... :(
pille çalışan bir tren. harikadır. hala çalışır.
(bkz: kurşun asker)
(bkz: telli araba)
kuzenimin yaptığı bez bebek.
(bkz: oyuncak ayı)
bir bebektir. *
boba fett figürüdür efendim.
anne terliği. halının desenleri çift şeritli otoban olur terlikse ne istersen o olur.
oyuncak uçak.*
ne oyuncaklar sevdim zaten yoktular..
ama annemden gizlediğim öyle bir oyuncağım vardı ki, hep hatırlarım:
falçata

susam sokağı çocuklarıyız biz. sokak başlamadan önce trt gap'ta gösterilen zanaat erbaplarına aşina büyüdük. bir bakıyorsun bob ross resim boyamış, bir bakmışsın amcanın biri el süpürgesi yapıyor, kimisi alçıdan biblolar dizayn ediyordu. belki bu hevesle en sevdiğim şey kendi eşyamı üretmekti.

sahi nasıl bu hale geldik?
yumoş ayıcık. elimden hiç düşürmezdim uyurken bile mutlaka ona sarılır uyurdum.
tam olarak oyuncak sayılmaz ama ablamın bana aldığı ilk hediye 4 yaşındayken bir çim adamdı. çok severdim lan hergün sulardım, tarardım saçlarını falan.
tüp arabası.
(bkz: çelik çaydanlık)*