bugün

kesinlikle doğru bir tespittir.bu sadece uludağ yazarları ve ben içinde değildir.tüm sözlüklerde durum böyledir.her hangi bir şarkının klibi,herhangi bir dizinin sevişme sahnesi,hiç bir şeyi beğenmezler.

örneğin.aşk-ı memnu'dan giriş yapalım.sözlük yazarlarının bundan çok eleştirdikleri bir dizi yok.

allah aşkına şu türkiye'de kaç tane kaliteli dizi yayınlandı.eskilerin kalbimizde ayrı bir yeri var.ama allah aşkına şu ülkede şu an kaç tane kaliteli dizi var.

1-ezel
2-aşk-ı memnu.

oyuncular harika senaryo iyi.ama nedense dizide yürüdükleri kaldırımın kaplamasını beğenmedikleri için tüm dizi hiçe sayılıyor.

veya kavak yelleri.tamam dizi tren modunda gidiyor olabilir.

ama beğenmezsen izlemezsin olur biter.ne diye dizi ile dalga geçersin ki.
şarkı klipleri:

orası ayrı bir muamma.adam dans ederken bir hareketi şaşırdı diye,adamı dövmüşten beter ediyorlar.

ali veli dans etmeyi bilmiyor.

sen biliyor musun? en azından adam yanlışta olsa dans ediyor.sen edebiliyor musun? hayır.

kısacası sözlük yazarları hiç bir şeyi beğenmez,sevgililerinin aldığı hediyeler kim bilir ne durumdadır ?
ezel'i ve aşk-ı memnu'yu kaliteli dizi olarak gören yazarın serzenişidir.
türkiye'de kaliteli dizi yoktur, yakın zamanda da olması beklenmemektedir şahsım tarafından. ayrıca çoğu dizi oyuncusu da "biz de türkiye'deki dizi piyasasının ne kadar kötü olduğunu biliyoruz ama elimizden bişey gelmiyor" demiştir, araştırılırsa bulunabilir.

dizilerimizin her bir bölümü bir film kadar uzun oldukça, senaristler bölüm başına 90 sayfalık senaryolar hazırlamak zorunda bırakıldıkça, oyuncular sabahtan akşama kadar setlerde süründükçe ne o oyuncudan sağlam bir oyun beklersin ne de senaristten sağlıklı bir senaryo.
(bkz: mükemmelliyetçilik)
(bkz: seçici geçirgen yazarlar).
çok doğru bir önermedir. onu beğendim dersiniz eksilerler, şu çok komik dersiniz beğenmezler, fikrinizi beyan edersiniz, başınızdan geçeni anlatırsınız, sürekli bir beğenmemezlik, bir böyle aşırı eleştirme sevdalısı insanlar topluluğu sanki.
misal, facebook'ta çok güzel bir yer var 600 bin beğeni almış tavsiye ediyorum adam eksiliyor.
kantarın topuzunu kaçırıyorsunuz arkadaşlar, kendi fikirlerine uymayan bir şey sizi rahatsız edecek derecedeyse eksilersin, ama adam burda yetmiyor sizi bilmem ne olarak suçlamak içim özel mesaj gönderiyor.
sözlük ağır ithamlarda bulunma ve salt eleştiri merkezi değildir efendim. gönder tuşuna basarken lütfen iki defa düşünelim.
Güldüren durumdur. Bunlar kendilerini marjinal sanıyorlar galiba 10 entry girip kayıt olabildiğin sözlükte ne marjinalliği bu ilginç. En iyi diziyi behzat ç sanarlar çık sokağa sor halka izlenme oranlarına bak kimsenin tınladığı yok. Sorsan izlemeyen cahil bunlar elit. Bazen çok komik oluyorlar lan.