bugün

sözlük yazarlarının ergen takıntısının en önemli sebebi, yaşı 14-16 arasında değişen heyecanlı arkadaşlarımızın, ben hayatı çözdüm hacı minvalinde entryler girmesi, ayrıca beyinlerinin o yaşlarda nedense kafatasları yerine başka yerlerinde bulunmasından kaynaklanmaktadır sanırım.

özellikle şovenizm/ milliyetçiliğin yükselen bir değermiş gibi prim yaptığı bu sözlükte ise asarım/ keserim/sikerim/sokarım lı, biz delikanlıyızlı, biz türküz bize bir şey olmazlı entryleri de sıklıkla bu ergen arkadaşlar yazmaktadır.

elbette kendisini geliştirmiş ,olgun arkadaşlarımız da vardır aralarında, onları tenzih ederim.

ve fakat özellikle kadın/erkek ilişkileri hakkında yazdıkları toy yaklaşımlar kendilerini bir turnusol gibi ortaya koymaktadır ne yazık ki.

16 yaşındasın ve çok az şey biliyorsun. bunu kabul et sevgili arkadaşım.
her gördüğün başlığa "aa salatalık" diye atlayacağına, dur biraz, oku, araştır.
öğrenmenin güzelliğinin farkına var.

ben öyle yapıyorum.
sözlük trollerinde mevcut olan takıntı.
çilekli turtayı ben çok sevdim dememi gerektiren başlık.

bence biraz gereksiz bir takıntı bu ergen olayı. öyle çok da abartılı bir şey görmedim ben. arada geyik yapmıcaksam gider wikipedia ya yazarım sözlük diye. hep bilimsel hep bilimsel. nedir bu bilimsel abi olayı.
(bkz: dağılın lan)

bak ben de 35 yaşında bir ergenim. olmadı güdük kaldık.
ezikliğin belirtisidir.
romantik şeyler yazınca incir reçeli sendromu yaşıyor olmamızı sanmaları kadar sıkıcıdır.