bugün

yazarların anlık olarak değil de içinde tutamadığı , içini kemiren dertleri- tasalarıdır.

birileri ne 1815 ten vazgeçebilmiş, ve ne de birileri lozan'ı unutabilmiş. bunlardan da vahimi, tüm bunlardan habersiz olabilme becerisine sahip beyinlerin (!) bir yerlerde bizi temsil ediyor olmalarıdır. türkiye'deki her olay, her dış mihrakların müdahil olduğu olay, kimse iddia edemez ki şark mes'elesi'nden bağımsız olsun. hadi be sen de.. ortodoks hamisi rusya ile demokrasi dağıtım şirketi müdürleri olan ingiltere , fransa ve diğerlerinin tanzimat, ıslahat amaçları ; ermenice ve rumcanın resmi dil olması istekleri vb. . allah peygamber aşkına günümüzde bir dejavu yaşamıyor muyuz bu bâbda ?
önemli olan ise şudur bu noktada bize düşen:
- geçmiş bitmiş gitmiştir, geleceğe bakın sözünü bir kere hayatımızdan çıkarmak,
- en azından son yaklaşık 200 yıllık tarihimizi öğrenmek ve doğru kaynaklardan öğrenmek,
- günümüzde yaşanan olayları, oynanan oyunları , geçmiş ile bağlantı kurarak farkedebilmek,
- birlik beraberliğimize , ne şekilde olursa olsun halel getiren her şeyden kaçınmak, mahal vermemek,
- mücahede-i milliye ve mücadele-i milliyemize "eksilmeyen bir heyecanla devam etmek,
- birileri nasıl ki kanımıza giriyor, bizleri içerden yönetip bazı telkinler veriyor ve ne yazık ki muvaffak oluyorsa, biz de o'nların içine girip gereken telkinleri gereken kişi- grup- topluluk- toplumlara vermeliyiz,
- huyum kurusun cıvıtmam lazım- adam olun len : )
ezan susarsa, bayrak inerse, isimlerimizin sonuna eşref"ov" , meryem"ova", "mc" ali gelirse ; niçin , hangi amaç için yaşar, ve en önemlisi hangi uğurda ölürüz ? onur-gurur gider ve namahremin eline geçerse, beyin ne diye yer işgal eder bedende ?
bi iznillah güç ve kuvvetimizi yüce yaradandan alıyoruz. o'nun habibinden, o'nun elçiliğini yaptığı din-i islam-ı mübinden alıyoruz tüm heyecanımızı ve misyonumuzu, galeyanımızı. bu millet hz. peygamberin hadis-i şerifine mazhar olmuş bir millettir. inşaallah, kıyamet sabahına yetişecektir yek yürek olarak. maksat, en az zararla bu oyunu bitirmektir.

sosyal çevrede olsun, sanal ortamlarda olsun, yalnız başımıza olsun, lütfen olmazsa olmaz olan milli ve manevi unusurlarımızı tî ye almayalım, onları yüceltelim. özümüzü yüceltelim. kim ne derse desin, islamın hamiliği görevi türkiye coğrafyası içindeki herbir bireyden oluşan bu toplumundur. namazımıza orucumuza dikkat edelim, kalp kırmayalım. saygı ve sevgimizi, kısacası insani ve islamî vasıflarımızı koruyup devam ettirelim. kuran-ı kerim hakkı için bilinçli olalım. yolda yürürken omuzları birbirine çarpan iki arkadaş, size sesleniyorum: kavga etmeyin .

tüm bunlar bir an evvel rutinimiz olacak şekilde hayatımıza yerleşmesi gereken hayati ihtiyaçlarımızdır.

edit: aşağıda söylenenlerden bir an önce vazgeçilmesini rica eder tarzda bir entry olduğunu ima ettiğimi düşünüyorum ama... beyler , yukarda yüzünüze tükürdüm be, bari olmuşken , ya rabbi şükür de diyin de tam olsun, he ?
sevgilimin ağzı.
yumruk.
bir profesör (!), derse gelmez zamanında, yarım saat , kırkbeş dakika geç gelir, kafasına göre işler dersi, konu sınırı diye birşey yoktur, içerik tamamen halet-i ruhiyesine kalmıştır, geç kalacağı zaman veya gelmeyeceği zaman bizden birine veya danışmanımıza haber vermeyi asla ve kat'a düşünmez, gerek duymaz; ne de olsa bekler bekler gideriz, he ? bugün ise sınıfta öğrenci bulamamıştır arkadaş, eeee... zoruna gitmiş miş , eeee..... ? arkadaş face de birşey paylaşır : " bugün dersi ekenlere bir sürprizim var" diye. yuhh olsun be sana sayın pofesör. yuh olsun. zoruna mı gittiiii ? gider bir de koyun olmaktan, eleştirememekten dert yanar, yani bunlar öğrencilerde yokmuş. ula bunları suratına suratına söylesem beni dersten bırakmayacağını sen mi garanti verirsin dekan mı ? kimse. konuşuyosan arkasında dur, arkasında durmayacaksan konuşma arkadaş.
özgürlük istiyorum diye menderesin yakasına yapışmıştı baykal hatırlarsanız arkadaşlar. işte günümüzde de özgürlük isteyen kardeşlerimiz (!) erdoğanın hanımına annesine kendisine bu misilli hakaret içerikli özgürlükte bulunmuyorlar mı sorarım size ? bu adam mı dikdatör ? evlerinde baş örtülerini taktılar da takmayın mı dedik diyen rahmetli eceviti mi ; yoksa aynı üslupta benim ananeme ve babaanneme( baş örtülerinden dolayı ) yurt dışına gidin gibi zırvalar söyleyen demireli mi istiyosunuz ? içkiyi yasaklayan bu hükümeti allaha havale eden zihniyeti mi istiyosunuz yoksa ? pardon kuzum siz ne istiyosunuz sorması ayıp olmasın ?
çok şey geliyor ama yazarsam silinecek gerek yok.