bugün

bahaneler her zaman hayat kurtarır.
evlilik,aşk katili; aşk, gurur katilidir.
evlilik bir bardak taze süt için evde inek beslemeye benzer.
sınav stresi kilo aldırır.
tercih dönemi kilo veririr.
işin aslı birtanem; ben seni hiç sevmedim. sende hep o'ndan bir parça aradım, lakin; zerresisine bile rastlamadım...
kapat gözlerini çabuk çabuk kapat; aşık oluyorum...
sadece, aşkın ruhumda müthiş bir hızla yayılışına hükmedememiştim ve o benim hükmetmem gerek tek şeydi....
hiçbirşey gereksiz olandan daha gerekli değildir.
içimin sesi de olmasa ölürüm yalnızlıktan.
tut beni ey oruç
hiç bir erkek aşkı için ölmez, sahne hariç.
önüne gezegenleri sererdim, ancak güneşte ışık sönmek üzere.
kadınlar* okyanus gibidir;derine daldıkça görüntü güzelleşir.
tutacağımız iki meme, yediğimiz yarrağın haddi hesabı yok.
oldukça az dost edinmeye çalış. çünkü dost görünmek için harcanılan çaba insanı gerçekten çok yoruyor.
kadın kocasını daha az sevmeli fakat daha çok anlamalı, erkek karısını daha çok sevmeli fakat anlamaya çalışmamalıdır.
marifet ne kadar iyi seviştiğin değil ne kadar iyi sevdiğindir. ve marifet iyi küfredebilmek değildir hayata, hayattan yediğin onca küfre rağmen dimdik durabilmektir ayakta.
kalpsiz olacaksın ki kıymetin bilinsin.
istediğini göremediği her an, yalnızdır insan.
hayatı bu kadar ciddiye almanın anlamsızlığına şaşıyorum. zira yaşlı birer moruk olup can sıkıntısından ölmeyi bekleyeceğimiz günler bir anda gelecek ve geriye baktığımızda hiç bir bokun hatırası kalmayacak. her şey ne kadar da boş diyeceğiz.
güzel bir kadın gülümsediği zaman, birinin cüzdanı ağlar.. *
''Zengin hemoroit,fakir basur olur.''
anlamak ve hissetmek icin gozlerini kapatmani gerektiren sarki daha cok zevk verir.
insanın en yakını birdaha hiç gitmeyecekmiş hissiyle gelir ve birdaha hiç gelmeyecekmiş hissiyle gider.
hangi insan aklı havadayken ayağını bastığı yeri görebilmiştir ki?