bugün

3 gün süreyle, tarafımdan, sözlük yazarları üzerinde, çeşitli konularda trollümsü başlıklar açarak uygulanan sosyolojik testtir. sonuçlarını şimdi açıklayacağım testtir.

(bkz: kabul edin iyi olta attım)

önemli ayrıntıyı belirten not: troll değil trollümsü. neden peki troll değil de trollümsü? çünkü, 3-5 tane arada kaynayan eğlence amaçlı tutmayacağını bildiğim-nitekim de tutmayan- güncel konuların dışındaki trolllerim hariç(örneğin gerçek trollerden biri: (#15026323) ) hepsi trollümsüdür , trollümsü diye tabir ettiğim tüm başlıklarım, gerçekten düşündüğüm konular üzerine açtığım ve fikirlerimi yansıtan başlıklar ve açıklamalar olup, sadece oltalayıcı üslupla yazılmış açıklamalara sahip bununla birlikte ülkenin en güncel sorunlarına doğrudur-yanlıştır ama barışçıl ve mantıklı çözümler getirmeye çalışan entrylerdir.

gelelim sonuçlara:

kimi başlıklar sonucu % 90, kimi başlıklar sonucu % 80 olmak üzere, genel olarak ortalamasını aldığımızda %85 oranındaki türkiye milletinin ve gençliğinin genel kişilik yapısını yansıtan sözlük yazarlarının; ne denli gerçekleri göremeyen, görse de kabul etmeyen, tahammülsüz şovenist, faşist, klavye delikanlısı, saygısız, laf anlamayan, ayrımcı, büyük resmi göremeyen, şiddet içeren çözüm sunarak işi daha da çözümsüzlüğe kavuşturan, karşısındakini ötekileştiren ve konuşmayı bilmeyen tipler olduklarını görmekteyiz. tabii % 15 in içerisinde olan, tüm dünya ve türkiye nin ihtiyacı olan, barış yanlısı insanlar ve çok az da olsa barış yanlısına ek olarak olarak, zeki ve mantıklı çözümler getiren kişiler de var ve onlara saygım sonsuzdur. sakın yanlış anlaşılmasın bu sonuçlar benim şahsi yorumum değil, gerçeklerdir. tabii ki inanmıyorsunuz, o zaman alın size referans olarak kanıtlar, sadece başlık açıklamasını değil alttaki entryleri de okuyun da %15 lik iyisini de %85 lik kötüsünü de gözlerinizle görün; hakaret içermeyen sadece bir düşünce içeren bir başlığın ve açıklamasının altındaki hakaretler ve anaokulu çözümlerine bakın:

(bkz: türkiye cumhuriyeti nin yıkılması)

(bkz: iran ın türkiye yi bir gecede bitirebilmesi)

(bkz: mini etek giyip içki içerek modern olan kız)

(bkz: kürdistan kurulsa türkiye daha rahat eder)

(bkz: anadolu yu işgal edip bu topraklar türk tür demek)

(bkz: atatürk dövmeliler de üniversiteye giremesin)

hatta ayrıca "kürdistan kurulduktan sonra olacaklar" diye bir başlığım da vardı referans gösterilecek ama moderasyon tarafından başka başlığa taşınmış olduğu için onun bir anlamı yok. ayrıca yukarıda verdiğim başlıklar gibi daha pek çok başlık var ama sonlara doğru bokunu çıkarttığım için ilk başlarda da bazılarının arada kaynaması sebebiyle yeterli çoğunluğa ulaşılamayan entryler oldukları için onları paylaşmadım ama ararsanız bulursunuz.

bu çıkan sonuçlardan önce türkiye halkının %90 ının işe yaramaz olduğunu iddia ediyordum ama bu testler sonucu ortaya çıkan - %5 ten özür dilerim. işe yaramaz listemden çıkarmam gereken % 5 lik, mantıklı ve iyi niyetli önemli bir kesim de varmış; bunu da belirtmek isterim.

bunun dışında bu gelen entryler sonucu, -kürt değilim hatta ırk saçmalığına inanmam- - ve tabii ki genelleme yapılamaz ama çoğunluk olarak- varsa eğer ırk denen olay; kürtlerin daha yapıcı, türklerin ise daha yıkıcı çözümler sunduğu, her iki tarafın da genel olarak görüşlerine bakıldığında bu iki toplumun gerçekten ayrıldığı ve tekrar biraraya gelmesinin çok zor olduğu yukarıdaki entrylerden yola çıkmaktadır.

ayrıyeten, türkiye gençliğinin bu içler acısı hali ve zaten emperyalist güçlerin ülkemizi kapitalizm yoluyla ele geçirmesinin de birleşimi ile türkiye cumhuriyeti nin gerçekten son yılları olduğu aşikardır.

alevi-sünni olayının artık günümüzde iyice söndüğü de ortaya çıkmıştır. (bkz: islam ın en büyük düşmanı müslümanlardır) (sadece bu kısmın editi: yuh lan daha 2.5 saat önce böyle birşey yazdım yıllar sonra, şu an itibariyle alevi sünni diye birbirini yemeye başladı millet)

genel olarak hem yukarıdaki ve diğer ilgili başlıklarım altında ve hem de şimdi paragraf altında paylaştığım başlık ve içindeki videolara ve entrylere bakıldığında, ülkemizdeki kemalist kesimin(atatürkçü demiyorum kemalist diyorum) daha saldırgan ve çözümsüzlük yanlısı, karşısındaki "cemaatçi fetocu dinci şakirt şeriatçı" diye adlandırdıkları kesimin daha yapıcı ve birleştirici bir tutum sergilediği ortaya çıkmaktadır. -siyasi şeriatçı da kemalist de atatrükçü de komünist de sosyalist de değilim- (bkz: ezan ve kuran ı hazmedemeyen kemalistler) (bkz: başörtüsüyle okumak isteyenler okumasınlar)

son olarak, -sözlükten alışkın olduklarından kaynaklı mıdır bilinmez tabi ama- en azından sözlükteki kızların hemcinslerim olan erkeklerden daha anlayışlı ve hazımlı olduğu, ayrıca erkeklere göre oltaya gelme oranının daha az olduğu da ortaya çıkmıştır. (bkz: türk erkeklerinin amsalak olduğu gerçeği) (bkz: türk kızlarındaki para aşkı)

tüm bunlara ek olarak, sözlük ahalisinin türe göre sınıflandırdığım başlıklara gösterdiği ilgiden yola çıkarak, türkiye halkının şeriatçı-kemalist, müslüman-ateist, türk-kürt muhabbetinden başka hiçbir konuda fikri olmayan, olsa da paylaşmayan kültürsüz ve aşağı düzeyde insanlar oldukları ortaya çıkmıştır. yukarıdaki başlıklardaki ve şimdi paylaştığım başlıktaki katılım oranına bir bakın: (bkz: hiçbirimizin dünya keranesinde bakire olmaması)

şahsi fikrim ve kapanış notum: dün, bilgi içerikli entryleri artı oy aldığı için silinen influx adlı yazar kardeşimizin entrylerinin silindiğini öğrendikten sonra, kendi açtığım başlıkların konularına göre katılım oranlarını gördükten sonra ve o başlıkların altındaki entryleri gördükten sonra, siz sözlük yazarlarının hiçbir troll e laf etme hakkınız olmadığının ve onların o trollüğü sizin talebiniz üzerine yaptıklarının bir kez daha farkına vardım. troll kardeşlerime başarılar ve iyi avlar diler(yardıma ihtiyacınız varsa bir pm kadar uzağım); rahatsızlık verdiğim % 15 kardeşime ise özürü borç bilirim.