bugün

özelden tek tek uğraşmak istemedim gecenin bir vakti. zaten birazdan da yatacağım malum sabah erkenden kalkmak lazım. barış abi bile diyor "bugün bayram, erken kalkın çocuklar" diye. o yüzden çok uzatmadan;

sözlükte olan, olmayan yazar veya okur, oruç tutmuş veya tutmamış bütün arkadaşların bayramını kutluyorum. şimdiye kadar pek iyi dilek dileme şansım olmadı sözlük üzerinden ancak bundan sonraki hayatları umarım isteklerinden kat kat daha güzel geçer. hele üniversite heyecanıyla yanıp tutuşan genç arkadaşlar için gelecek, umarım başarı ve şansı birlikte getirir. tabi sınavı aşmış veya daha o raddeye gelmemiş arkadaşlar için de temennim aynı ölçüdedir.

sözlükte yeri geliyor tartıştıklarım oluyor, yeri geliyor hoş sohbet ettiklerim oluyor. tartışmaları, "sanal ortam" diyerek o kadar ciddiye almıyorum, o yüzden tartıştıklarım haklarını helal etsinler (tabi içlerinden geliyorsa *), muhabbetiyle renk katmış arkadaşlar da helal etsin haklarını. tabi benim bir hakkım oluştuysa üzerlerinde benimki de helal olsun.

neden bilmiyorum böyle helalleşme gereği duydum. bir yere gittiğim yok aslında planlı olarak ancak kaderin de önüne geçilmez tabi. yarına çıkacağımız meçhul her zamanki gibi.

neyse uzatmayayım dedim, uzattıkça uzattım. tekrar edeyim; bu yazıyı okuyan herkesin ramazan bayramı mübarek olsun. sevdiklerinizle mutlu mes'ud bir ömür geçirirsiniz umarım.

not: formatın dışına çıktığımın farkındayım da artık bir nebze de olsa idare edin. içimden geldi yazmak istedim.
incisözlükten bir yazarın özet yok mu demesiyle sonuçlanacak hadise.

(bkz: özel den sonrasını okumadım)
(bkz: bunu okuyan çocuk kör oldu)

edit büdüt: öte taraftan incisözlükten uludağa geçen bir yazar içinde merak duygusu oluşturup kendini okutan metinlerdir.