bugün

ben 3. nesil bir yazar olarak defalarca gördüm bunu. her yeni neslin; sözlüğü bok ettiğini, entry girmekten anlamadığını, başlıklarının-entrylerinin bilmemkaç kilometreden anlaşıldığını iddia eden yazarlar çıktı. sonra bu zan altında genellemelere uğrayan yazarlar "bizim nesil en kıyak nesil" konulu entryler doldurdu sözlüğe. bir sonraki nesil geldiğinde aynı jargonla onlarda kendilerinden öncekilerden öğrendikleri gibi kendilerinden sonrakilere bok attılar.

evet her yeni nesille beraber bazı problemler açığa çıkyor. çünkü o neslin içinde sözlük kültürünü sindirememiş insanlar çıkıyor. bunlar ya zamanla elemine oluyor ya da işleyişi öğreniyor. sonuçta sözlük yine aynı halinde kalıyor sadece biraz genleşmiş oluyor.

belki yanlış bir benzetme ama burası bir arkadaş komünü aslında. bu yüzden yeni gelenler eskilerde hep rahatsızlık yaratıyor sadece alışana kadar. alışıldıklarında onlarda komüne katılıyor ama bu seferde onlar kendilerinden sonrakilere alışana kadar dışlama eğiliminde davranıyorlar.
6 yasindan beri ekolunun işidir; ama yeni nesil de hak etmiyo deği ha.*
son gelen neslin önemli bi' bölümünün içleri kımıl kımıl olması, "ortalığın amına koyicam ulen" nidalarıyla sözlük kurallarından bi'haber şekilde anlaşılmaz yazılar yazması sonrası eleştirilmeleri durumu.
marifet değildir. peki eğlenceli mi?
hiç değildir.
peki niye yapılır bu geyik? nedir verilip alınamayan o da belli değildir.
ego tatmini desek değil.
çok güzel yazıyor da yeni gelen bok yazıyor, o da değil.
devre muhabbeti desek, sevimli değil.
geyiktir akabinde, siz yokken biz vardık muhabbeti. fakat şöyle bir olay da vardır gözden kaçan.
her sonradan gelen yeni nesil bir önceki nesile göre sözlükler hakkında daha bilgili ve ilgilidir. daha önceden yazar olan yeni nesiller, başka sözlükten gelenler, bir sözlüğü her gün okuyup yazar olamayıp buralara demir atanlar çoğunluktadır. yani çaylaktırlar eyvallah ama cahil veya tecrübesiz değllerdir. tamam aralarında çürük elmalar vardır elbet fakat bunları taşlarken diğer elmalar da yara alıyor. zamanla daldan düşecektir zaten çürük olanlar. diğer nesillerdekiler nerede şimdi? gittiler, eridiler, çürüdüler.

kısır bir döngü içindeki anlamsız hareketler ve olağanlık. çok da yadırganmaması gereken gelenek.
lise psikolojisidir efendim. çömezleri ezmek oradan kalma bir alışkanlıktır.
burayı askeri sözlük sananların sanrılarından ibaret. pazardan rastgele aldığınız 100 tane domates içinde elbette ki çürükler çıkacaktır. ama çürük sayısı domatesleri dün bugün ya da yarın aldığınıza bağlı olarak değişmez. fazla da olabilir az da. eğer eliminasyon sisteminiz iyiyse ki bu durumda elleriniz, gözleriniz ve burnunuz olur, çürükler saf dışı bırakılır. bir çeşit doğal seçilim. ortama en iyi uyum sağlayan ki uyum için en iyi özelliklere sahip olanlar demektir, burada kalır; sözlük yoluna devam eder.
yeni nesle, eski nesillerin pabucunu dama atma mekanizmasıyla yapılan bir gelenek olsa gerek.
kötü bir gelenek. tekrarlanmaması istenir ama her zaman vardır. iyi entry yazdıktan sonra yazarın nesli üçmüş dörtmüş beşmiş ne farkederki?

(#3736468)
çoğunluğu oks başarısızı olan yeni neslin, eskinin oks başarısızı olan yazarcıklar tarafından aşağılanması olayı.

(bkz: 35 netim var)
zamanında pek bi ayar yemiş beşinci nesillerin ağzından salyalar akıtarak sürdürdüğü gelenektir.
(bkz: ben 6 yaşımdan beri bok atıyorum ulan)
birinci nesil yazarları ilgilendirmeyecek durumdur.
adettir.
(bkz: vericeksin böylelerine eksiyi bak daha yapıyo mu)
6 nesil bu sözlüğün geleceğidir.öyle bir nesildir ki bu nesil; sözlüğü ekşi ile aşık atma seviyesine bile getirme arifesindedir.

(bkz: göreceksiniz)
(bkz: valla)
anlamadığımız ve sallamadığımız bir durumdur.

(bkz: kendin konuş kendin işit)
(bkz: tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış)
6.nesilin 7.nesile karşı uygulamayacağı gelenektir.
altıncı nesilin cinnet geçirdiği olaydır.

(bkz: altıncı nesil birliği)
6.neslin sona erdireceğini düşündüğüm gelenek. Eğer devam ettirirlerse diğer nesillerden bir farkları kalmaz ve bu gelenek nesiller boyu devam eder.
nesilden nesle aktarılan gelenektir. acizliktir.
gereksizdir , basittir. eşiyle, sevgilisiyle, kedisiyle, kendisiyle kavga eden, toplumda söz sahibi olamayan, bir şekilde sindirilmiş bünyenin sinirini sözlükte dışa pöykürtmesidir bir tip ego problemi.:)
eğer o nesilde bir arıza yoksa meydana çıkmayacak durum, dolayısıyla olmayacak gelenektir.
bir nevi kısır döngüdür .
gerçekten çocukça bir gelenektir. yeni alınan bir ayakkabının üzerine basmak gibi bir şey.
(bkz: türk milletinin birbirini yemesi)