çaylak formatı!!! hiç hoş değil. daha ılımlı kelimeler seçilmeli.
yazar olma hayali kuran çaylağın kılavuzu.
Anraşizimi dizginleyen çoğumuzun ilk üç maddeden sonrasını bile okumaya üşendiği kurallar silsilesi.
benim gibi yeni yazar olmuş çaylakların hiç bir ayrıntıyı kaçırmak istemezcesine okuduğu şeydir.
Kendime izin vermişliğin acılı keyfindeyim bugün... Güneş lime lime içime işliyor ya
ben yapamadıklarıma yanıyorum bugün. Güneş değil içimdeki sıcaklığı ruhumdan taşıran
yaptıklarımın pişmanlığı da değil. Hiç yapmadıklarım. Toplum kurallarndan dolayı
yapamadıklarım hep millet ne der dediklerim... içimi sonucunu asla bilemediklerim
yakıyor bugün. Her ne kadar çok az olsalarda...
her yerde olduğu gibi burada da olmazsa olmaz bence kurallar, başıboşluğu ve düzensizliği engelleyici mantıklı makul şeyler...
genellikle bu saatler de pek siklenmeyendir.
sözlük sahiplerinin,sözlüğün misyonunu kararlı tutmak için koydukları kurallardır.
şu sıralarda kimsenin takmadığıdır.
(bkz: there is no spoon)
ben sürekli siyasi ve spor içerikli başlık açmak entry girmek yasak diye biliyorum. peki bu ve bunun gibi yazarlar neden hala yazabiliyor? (#11335773)
O yanıp yanıp sönen imlece boş boş bakarken karın ağrıtan cümle.
sözlüğün kutsal kitabı.
geyik yapmak ile yazar olmak; arada ki farkı anlatan bıçak sırtı durum..
ilkokulun, üniversitenin, işimin ilk günü gibi hissettiren; sebebini bilemediğim anlamsız heyecan.
sözlük'e çaylak olarak girildiğinde, okunulmasının yarar getireceği bir kural listesidir vesselam.
amına ve götüne aynı anda koyulan format. değişen birşey yok.
(bkz: sözlük formatının amına ve götüne aynı anda koymak)
hükümetin seçim sonrası yeni anayasa yazma konusu gibi yenilenmesi gündeme gelmeli.
mesela artık ilk cümle illa tanım olmamalı. bunun yerine yazılan düşünce başlığın kendisini anlatabilmeli.
Modların arada bir gezintiye çıktıklarında "bu entry sözlük formatına aykırı" demesidir sözlük formatı. günün yarım saati falan gelirler silerler üç beş entry o da sana bana gelir, sinirlenilir haliyle.

Hayır varsa böyle bir format adabıyla yaparsınız işinizi daha fazla dikkat ederiz yazdıklarımıza. Ama günde yarım saat ayırıp sapur supur entryler ortada dolaşırken daha akıllı uslu entryleri silmek yakışmıyor.

Amerikanın oyunu bu sözlük formatı bakmayın. yok yani öyle bir format, düzmece hepsi..
sözlük; formatı yemiştir fakat yeniden yüklemesi yapılmadığından aha böyle birşey olmuştur.
topluluğun veya kalabalığın olduğu heryerde kurallar vardır. bu kurallar genel düzen ve uyum için gerekli en temel ve herkesin anlayabileceği ve uymakta güçlük çekmeyeceği kurallardır. zor değildir, iyi niyetle birleştirmek lazım.
entrylerde hata yapmamaya çalışmama rağmen sürekli çaylak olmam yüzünden hala anlam veremediğim format. gerçektende şevk kırıcıdır.
normal hayatta yazılarına özen gösteren yazarları bile ürküten bir şey.
ilk bakışta''lan beni iki günde kovarlar buradan''dediren sözlüğün baba yasası.
uymaya gayret ettiğim uludağ sözlük kuralları.