bugün

sahaflarda yaşadığım bir olay var bu konuyla ilgili..

sahaflar'da alışveriş yaptığım bir kitapçıda bir adamın hararetle kitapçıma birşeyler sorduğunu gördüm.ne anlattığını dinlemek için yaklaştığımda orhan pamuk'a övgüler yağdırdığını ve onun tüm kitaplarını istediğini duydum.orhan pamuk'u cesur ve iyi bir yazar olarak biliyoruş."cesur"dan kastettiği mana epey kanıma dokunmuş olacak ki,adamın kitapçıdan çıkmasını bekledim.yanında eşi ve onun kucağında da bir çocuğu vardı,böyle dağ gibi,top sakalllı,gözlüklü bir adam.

adam kitapçıdan çıktı ve ben "sorry"diyerek adamı çevirdim,kısaca kendimi tanıttım vs. ardından orhan pamuk'u cesur olarak tanıttığı malum konuya girdim,türkiye'de taa osmanlı'dan beri ermenilerin millet-i sadıka olarak adlandırıldığını,bunun aslında bir tehcir olduğunu vs vs anlatmaya çalıştım.adam biraz da şaşkın bir şekilde kanadalı olduğunu ve bu konuda kendisinin bugüne kadar bu yönde bilgilendirildiğini ve eğitildiğini söyledi.ben de adamın tornistan oluşundan ötürü ipleri iyice elime aldım ve yaklaşık 3-4 dakika daha konuştum,sakin sakin,bağırmadan.adamın karısı da bana konuşmam esnasında iki-üç kere "haklısın"dedi.adam da "söylediklerinizi araştıracağım"dedi,belki de beni başından savmak için,ya da belki de gerçekten samimi bir şekilde söyledi,onu bilemiyorum.

taa kanada'lara kadar uzanan bu inanılmaz tarihi pompalama konusunda agresif olmakla elimize birşey geçmez,herkes neyin ne olduğunun farkında zaten.bunun siyasi bir komplo olduğunu görürsek,kendimizi temize çıkarma çabasına,bu konuda ezilip büzülmeye hiç de gerek olmadığını farkederiz.kanada'da soykırım yalanı anlatılıyorsa,birilerinin de kanada topraklarında yaşayan beyazların kızılderili'lere ne yaptığı gerçeğini anlatması,daha doğrusu hatırlatması gerekir.
yakında türkler tarafından kanada mallarının ve bir çok şeyin protesto edilmesini getirecek olan durumdur.