bugün

sözüm yanlış anlaşılmasın tüm ögretmenlere demiyorum. ama daha 3. sınıfa giden kardeşime, sözde dini egitim vermek için "hasan" diye bir kısa film izletmişler. kardeşim 2 gündür geceleri aglayarak uyanıyor. o filmi izledigimde şok oldum. henüz 3. sınıfa giden bir kız çocugunun psikolojisini bozacak türden. izlemeyen varsa 15. dksini ayırıp baksın ve karar versin bu film bu çocuga izletilir mi? ve bu sözde dini egitim verenlere bir çift sözüm var "sen öğretme"!
din kültürü ve ahlak bilgisi derslerinin mallığından kaynaklı durumdur. öğrenim hayatım boyunca bu dersler hep sallama geçmiştir. şu sistemde meb'e bağlı okullarda din dersi vermek ancak gerizekalıların işidir.

din eğitimi haftada 1-2 ders ile okulda verilmez. din eğitimi medrese eğitimi ister. zaten yazın camilerdeki kur'an kursları yeterli. isteyen çocuğunu oraya yollasın da şu meb'de gösterilen din dersleri kaldırılsın.

ama dur lan olur mu? rant kapısıydı burası değil mi? sözümü geri aldım. yaşasın okullarda verilen din eğitimi. başıma bir şey gelir mazallah.
korkutarak inançlı insanlar oluşturacağını sanan embesil işleridir. insanlıktan nasibini almamışlardır.
din dersi istemeyen kafirler dilekçe verip dersten muaf tutulabilirler.
tek tip insan yaratma projesinin acımasız uygulamalarından biridir. çocukların ruh sağlığını düşündükleri yok.
çocukları önce okula kaydettirme zorunluluğu getiriyorlar, sonra seçmeli din dersi koyduk diyorlar ve diğer seçmeli dersleri kapatarak din dersine zorluyorlar. sonra da bunlardan bazıları çıkıp hiç utanmadan, allahtan korkmadan seçmeyin o zaman deme edepsizliğini gösterebiliyor. ve bunu söyleyenler de hacı hoca maskesi takan kişiler maalesef. ayrıca (bkz: resim ve müzik günah deyip rte yi beğenen zekasız) kendileri gülüp oynayıp, karı kızla aşna fişne edip, millet dindar takılıp düşünmeyi unutsun diye zorluyorlar. görsel
kaş yapayım derken göz çıkartan öğretmenlerdir.
ceza ve cehennem ateşiyle insanları imana getirmeye çalışan öğretmenlerdir.

sanırım bahsedilen video şu;
https://www.facebook.com/...video.php?v=1554897732547

bu videoyu bırak ilkokul çocuğunu, ben izleyince bile fena oldum.
hayır, imana filan da gelmedim.
dini eğitim almak ya da almamak insanı kafir yapmaz . biri gider tercihini başkasının anladığı gibi anlamakta kullanır bir başkası da açar önüne inandığı kitabı ne yazıyor kendi bakar bakar öğrenir . 3. sınıfta ki çocuğa bu tip şeyleri dayatmak düpedüz kansızlıktır . ileride bu çocuk bu güzel dini anlamadan ateizmi seçerse müsebbibi de bu ööğretmendir . bırakın bir insanı , bir hayvana bile korkutarak bir şeyi kabullendiremezsiniz . bizim köyde bi ineğimiz vardı , ananemden korkardı o varken o şekil takılırdı o yokken canı ne isterse yapardı . o hesap yani . insanları sadece bir an için böyle görünmeye zorlamak yerine bırakın içlerinden geldiği gibi davransınlar . kaldı ki bu çocuğa yapılan bir psikolojik şiddettir . hala gelmiş dinden bahsediyorsunuz . çocuk resmen öğretmeninden dinsel şiddet görmüş . şahsen velisi olsaydım o öğretmenle ilgili hukuksal süreç başlatırdım .
ders geçsin de nasıl geçerse geçsin kafasındadırlar. düşünsene 40 dakika ders. girdim hazırlandım falan derken 10 dk. geçti. 15-20 dakikalık bir video izlettim etti mi sana 25-30 dakika. kalan 5-10 dakikada da videonun kritiği derken hobba ders bitti.

sonra ayın 15'inde saat 00:01'de hop maaş hesapta. ne o öğretiyorum abisi. zorunuza gitmesin. *
bu arada bahsi geçen olay beden egitimi dersinde oluyor. hava soguk oldugu için sınıfa çıkan çocuklara izletiliyor.
bir din öğretmeni olarak cehennemden bile bahsetmemeye çalışıyorum. hatta sevap olur günah olur bile demiyorum. bunlardan önce iyi insan olmaktan bahsediyorum. diğer türlüsü bana dini basite indirgemek gibi geliyor.
bu arada 3. sınıfta din kültürü ve ahlak bilgisi dersi yoktur.
Dinden soğutan öğretmenlerdir. Yaşanmış bir anımdır.
televizyon izlemek günahtır.
telefon günahtır. * * *
oyun oynamak yasaktır.* * * ...
bu liste böyle uzayıp gidiyor en son öğretmeni dinlememek günahtır * * dedi biz ondan sonra bıraktık dinlemeyi. Gerçekten dinden soğutan hocalar yüzünden oluyor hep. Adam akıllı din hocasıyla din öğrenilir bunlarla değil.

Not: bunlar (*) ara diyaloglardır.