bugün

açtıkları dükkanlar, yaptıkları işlerden ortaya çıkan gerçek.

allah razı olsun onlardan, başarılarının devamlarını dileriz.

görsel
hiç bir mülteci gittiği ülkeye katkı sağlamaz sadece sömürür, kendi ülkesi batıklardadır gittiği yeri de batırmaya başlar.
zarar sağlamalarından daha az olandır.
Kurdukları şirketleri biliyoruz biz: Berber, bir milyoncu.

Sırf bizim sokakta altı ayda dört beş tane böyle dükkan açıp kapayan var ne katkısıymış bu? Götünüzden element uydurmayın. Sanki adamlar nanoteknolojiyi, ağır sanayiyi getirdiler.
kendilerine hayrı olsa bu durumda olmazlardı. katkıdan çok zarar verdikleri ap açık ortadadır.
verdikleri toplam vergilerle ölçülebilecek yarardır.

aaa, doğru ama! tayyipgiller vergi vermez, türgev'e bağış yaparlar. onu da vergiden düşerler.
zarar veriyorlar bence.
pek inandırıcı olmayan durum.

muhtemelen o şirketler sadece kağıt üzerinde var.

ve o link ne öyle ya inanmış gibi yapayım dedim ama yapamadım.
ak parti döneminde yaşanan gelişmedir.

fakir fukara gençler evleniyor sayelerinde.

gençler zinadan korunuyor sağolsunlar.
kurtarmış olduğumuz insanların bizleri kurtarıyormuş gibi lanse edilmesi ancak mallıkla ifade edilebilir.
zararlarının yanında hiçbir şeydir. kendi insanımıza bakamıyoruz birde elin suriyelisine kendimizi sömürtüyoruz.
evet değerli ak partimize oy veriyor çünkü diyen çük kafalı bir gerzeğin sözü. devlet daha kendi vatandaşlarına adam akıllı iş sağlayamazken, insanlar parasızlık yüzünden delirip kendi ailesini öldürürken, eğitim ve sağlık kurumları çöplüğe dönüşmüşken biz çok iyiyiz 1 milyon tane mülteci gelsin daha da iyi olalım diyemezsin kurulan şirket sayısı 269 hadi hepsinde bin kişi çalışsa bu adamların 973100 tanesi devletten 700 lira maaş almaya devam ediyor olacak 973100x700 lira sana kol gibi giriyor arkadaşım ama haberin yok.

evet ve koduğumun devleti zorunlu sağlık sigortası adı altında bana her ay 213 lira kitliyor ama pek tabi o parayı ödemeyeceğim elin mültecisine maaş bağlayan stratejik kerizler beni soymaya kalkıyor. hakkımı önce anayasa sonra olmazsa avrupa insan hakları mahkemesinde arayacağım. burada yapılmak istenen vurgu benim birileri gibi koyun olmadığım ve hükümet annesini dahi sikse alkış tutacak geri zekalarından da olmadığımdır.
bir kısmı kayıt dışı olarak inşaat firmalarında veya çeşitli işlerde çalışmaktadır. Bu demek oluyor ki senin seve seve(!) ödediğin stopaj vergisini onlar vermiyor. Tabi bu sadece tek örnek daha örnekler verilebilir.
kürtlerin statüsünü yükseltmiştir. önceden kürtlere ev verilmezken şimdi suriyelilere verilmez. yararı kürtleredir.
vergi konusunda bile yardımlarından ötürü doğru tespittir.
ülkenin amına koymuşlardır bunu diyen kişi ise tuzu kurunun tekidir savaştan kaçıp burda dileneni mi dersin para vermeyince maymun gibi suratına bakıp gitmemesi mi dersin ben faşist değilim ancak böyle insanları görünce olmamak mümkün değil yani.
gördün mü diego cami önündeki o dilenciler meğer işadamıymış.

ya arkadaş neyin kafası bu ya? ellerinde kartonlar "suriyeliyiz, açız, yardım edin" yazıyor her birinin elinde. allah belanızı versin sizin ya. vallahi versin belanızı artık. doldurdunuz adamları ülkenin her yerine. işsizliğin .mına koyulduğu yetmiyormuş gibi birde yabancıları çıkardınız. sen önce kendi halkına bir bak ya. ayıptır. bu kadar belli etme rengini bari.
Göremediğimizdir.Metrobüs köprülerinde insanlardan para almak için üstüne üstüne atlamaları,1ken 1000 olup insanın iliğine kadar sömürmek istemeleri büyük yarar gerçekten,sağolsunlar.
yoktur öyle bişey. bir tane bile yararları varsa bu ülkeye -sömürmekten başka- ben de şerefsizim lan. çok kızdım çookkk.