bugün

aslında oturunca hayvan gibi yiyorlardır. bir ekmekle kalkacaklarını sanmam, sonuçta savaş stresi kolay atlatılmıyor.
ırkçıda vicdan, merhamet, empati gibi insani değerler yoktur. ciğeri beş para etmez ırkçılardan iyilik beklemek hata...
Lan ekmeği bol göt kafalı. Senin gibi gerizekalılar yüzünden sokaklarda rahat rahat gezemez olduk. Bir de gelmiş 1 ekmekten bahsediyor. Adamlar kral gibi yaşıyor lan benim ülkemde. Senin gibi akıl yoksunları yüzünden vatandaşlık alıyorlar. Hala 1 ekmekten bahsediyorsun. Haram zıkkım olsun ne kadar hakkım varsa.
ay bi gün sokakta anan bacın yürürken musallat olurlarsa 5 6 kişi bi hayal et bakayım daha kaç yıl bu ülkede cesaretlenecekler heee işte ondan sonra oturur aynı evde aynı sofrada bol bol ekmek bölüşürsünüz.
biz görmüyoruz kardeş sistem görüyor. kimin bir lokma ekmeği varda paylaşacak.

bir düşün önce. devlet bu insanlara ekmek verse kimin sofrasından bölünecek o ekmek.

kamyonla ekmeği olanlardan bölünecekse buyurun meydan sizin.

ama sofrasına bir ekmeği zor götüren adamdan bölünecekse orda bi duracaksın.
ekmek yoksa pasta yesinler.
bize ne amk?
bizim dedelerimiz kahramanlar gibi çarpıştı bu vatan için.
suriyelilerden bize ne? biz bu ülkeyi bu ortadoğu artıklarına bakmak için mi fethettik?
yapılan toplam yardımın 10 milyar doları bulduğunu bilmeyen yazar beyanı. sen asgari ücretin 1300 lira olduğu bir memlekette kalkıp kardeşlikten vatandaşlıktan falan söz edersen kusura bakma ama beyninden şüphe duyarım. kaldı ki bu adamlar 900 lira alıp sağlık hizmetinden istedikleri gibi yararlanabiliyorlar. hangi "gerçek vatandaş" bu hakka sahip? benim sırf asgari ücretten daha fazla maaş almak iyi bi işe sahip olmak amacıyla köpek gibi hazırlanıp giremediğim üniversite bölümlerine istediklerini gibi girip 1200 lira da burs alıyorlar. kendi ülkesinin vatandaşına binbir şartla 400 lira verirken bu ülke, elin mezopotamya çomarına veriyor bu parayı, bu imkanları. kusura bakmasın kimse, benim karnım zor doyuyorken kendi tabelalarını asmaya başlamış, benim ülkemin karısına kızına sarkmaya yeltenip şeriat isteyen kimseye ne kardeşim derim, ne ekmeğimden veririm.
bu şekilde yazanların genelde suriyelilere bir dilim ekmek bile vermeyenler olduğunu belirtmek istediğim mevzudur. zeytinburnu semtinde stadın az aşağısında park vardır bilenler bilir. burası suriyelilerin toplanma alanı gibidir park çok büyük olduğundan burada toplanır sonra gruplar halinde bir yerlere göç ederler..

neyse işte bir akşam eve giderken adamın bir tanesi dikkatimi celp etti oranın esnaflarından birisi daha evvelden de görmüştüm kendisini çok kere. kendisinden yardım isteyen suriyeliyi itekledi eli ile küfür ederek. 10-15 gün sonra gene oradan geçerken aynı adamı etrafında 3-5 mantara muhalifleri kötülerken, küfür ederken gördüm. kötüleme sebebi ise suriyelileri ülkede istemiyor olmamızdı..

velhasılı bu mevzu gerçektir ve evet denilebilir ki 1 kişi yüzünden genelleme yapma. tamam da kardeşim hangi 1 kişi ? defalarca yazdım buraya eksileyip durdunuz caminin hocası hutbede suriyeli kardeşlerimiz diye kendini parçalarken namaz çıkışında camiye gelen yardımlar bölünmesin diye görevlilere sopalar ile dilenen suriyelileri kovalattırıyor..

yani işin özü silkeyim sizin yalandan duyar kasmalarınızı cümleten.. yapmak istiyorsanız eve alın birer birer bir sabah kalkınca totonuzda bir ıslaklık fark ettiğinizde veya bir yerleriniz kesilmiş gördüğünüzde ayıkırsınız..
adam gibi adamdır. son olaylardan sonra suriyelilerden temelli tiksinmeme sebep olmuştur. (bkz: 10 temmuz 2016 beyşehir olayları)
suriyelilerin kendisi artıktır diyerek terslediğim zırvalayan sözlük yazarı beyanıdır. (bkz: izmir kordon da çimenlik alana sıçan suriyeli)
suriyelilere vereceğiniz 1 ekmeği sokak hayvanlarına verin. araplar onlardan daha değerli değil lütfen.