bugün

çocuk bu, koşanı, kıranı, dökeni makbuldür.
ne o öyle ben gibi anne " arkanı dön, gözünü kapat, uyu" dediğinde korkup hemen uyuyan, uyumasa bile sıkıla sıkıla yatan çocuk mu olur.
korkudan anacım.

ben bi kere kızartma tenceresindeki yağı bildiğin devirdim halıya. annem ki elim yağ olduğunda elimi döven bi tip, halıyı o halde görse ne yapar...

düşünmek isteyen var mı? varsa kabus görmeye de hazırlansın uyuduğunda.

neyse ben devirdim, alel acele siliyorum deterjanlı suyla, su kaynar ama elim yanmıyo, yanıyosa da hissetmiyorum o biçim. halı ıslak halde tabi, ben sanıyorum ki sildiğim için ıslak, bildiğin yağ ıslaklığı...
hemen ütüyü getirdim, kurutcam aklım sıra... halı ütüye yapıştı.

tek seçenek kaldı kendini intihar etmek... yani nasıl anlatılır o duygu bilmiyorum, bilemiyorum.
o an samara saçlarını önüne düşürüp üstüme yürüse o kadar korkmam.

araya babam falan girdi, bişiler oldu ama yeminle hatırlamıyorum filmin sonunu. öyle silmişim beynimden...

bide bunun matrak olanı var. benim deli kuzen koştur koştur teyzemin yanına gitmiş;

-anne gel anneağğ çok kötü bişi oldu ühüü.
+oğlum n'oldu, ağlama anlat.
-ühüüü anne gel de gör, çok kötü.
+yangın mı çıktı?
-daha kötü.
+su mu bastı evi?
-daha kötü.
+hırsız mı girdi?
-daha kötü.

benim yukarda ki korku halim var ya... hıh aynısı teyzeme olmuş, tansiyon düşmüş falan, bi acele gitmişler eve.

teyzem bir de ne görsün, kuzen müzik setinin- ki o zamanlar az bulunan bişiydi- bi yerindeki vidayı çıkarmış, vida çıknca orda bi yay fırlamış. yay kaybolmuş... kaybolan yayın yerine tükenmez kalemin içindeki yayı çıkarmış yerleştirmeye çalışmış, o da olmamış. bu arada nası becerdiyse müziksetini paramparça etmiş...

yangından, hırsızdan, evi su basmasından daha kötü olan şey de buymuş...
tabi kendini en kötü şeye hazırlayan teyzem hiç sinirlenmemiş.

teyzem yerinde annem olsaydı mı?
bu konu hakkında konuşmak istemiyorum.
derin korkular ve endişeler içindedir. çok derin çok.

http://img177.imageshack....987618183454134016hw9.jpg