bugün

her geçen gün yaklaşılan kaçınılmaz son. yıllardır yüklenen diksiyondan dolayı konuşurken birgün diyaframı şişecek , şişecek , şişecek ve patlayacaktır.
(bkz: süleyman demirelin kasılmaktan ölmesi) *
istanbul türkçesini konuşan/konuşmaya çalışan belki de son kişidir suat kılıç. 10 dakikadan dinledikten sonra anlamsız gözlerle duvara bakıyor insan.
tebüssüm ettiren sözlerdir.suat kılıç ölür mü bilinmez ama o konuşurken karizmatikliğinden ve sesinin tonunun güzelliğinden ekran başındakiler ölecek kadar etkilenebilir.
suat kılıç'ın aslında hitabet yeteneği çok zayıf kanaatimce. Zaten uzun zamandır kabararak, garip ve abartılı vurgularla konuşuyor. Yazık.
Bigün bi yerde görürsem yüzüne aniden "gelivee, gidive, yapmıyom, etmiyom" deyip kaçcam.
adam konuşurken kasılan bi tek ben miyim ? nerde hata yapacak diye beklemekten cigerim soldu.
coming soon.
diksiyonu bilmem ama tayyip normal tokat değil de osmanlı tokadı atsaymış muhtemelen tahtalı köyü boylarmış.
ilk 2 dakika hatta hakkını verelim 3 dakika dikkat çekip gözleri üstüne toplayabilen ancak 3 dakikadan sonra '' ne diyo bu boru ses yaa off değiştir'' gibi laflara sebep olan durum.

adam acıklı bir şey anlatınca bile belli olmuyor. yemek tarifi verse bile böyle konuşur mu acaba merak konusu gerçekten. bir de evde eşiyle falanda mı böyle konuşuyor onuda merak ettim.
sesini kalinlastirirken bogulmasi sonucudur.
http://1.bp.blogspot.com/...rAM/s1600/firat+biyik.jpg
Çok yanlış bir tespittir. diksiyon sadece düzgün konuşmak değildir. vurgu, tonlama ve talaffuz açısından bütünlük oluşturmasıdır. bu açıdan bakıldığında suat Kılıç'ın sadece telaffuzu düzgündür. vurgu, tonlama, yükselme yoktur. AYNI PERDE, AYNI DiNGiNLiK. BÖYLE DiKSiYON MU OLUR LAN. çok konuşup boş konuştuğundan bahsetmiyorum bile.
başka bir marifetinin olmamasındandır.
aşırı diksiyondan mıdır yoksa başka bir şeyden midir bilinmez ama artık sesi soluğu çıkmamaktadır. en son gençlik ve spor bakanıydı ancak erdoğan pek beğenmedi ki üstünü çizdi demek ki. sonrasında öldü mü kaldı mı bilmiyoruz efendim. ortalıklarda yok.
artık ortalıklarda görülmemesi ciddi ciddi bunu düşündürtüyor. sahi adam öldü mü kaldı mı, bilen var mı?