bugün

serinin yeni oyunu 2011 de çıkması planlanıyormuş.*
2. oyunundan memnun kalmadığım oyunun merakla beklediğim yenisi.
en iyi strateji serisinin merakla beklenen oyunudur.
beni bilgisayar bağımlısı yapan oyunun 3. serisidir. 2. ilki kadar güzel olmasa da sonuncudan umutluyuz.
an itibarıyla çıkmıştır.*
en yakın zamanda oynayacağım oyun.

--spoiler--
vizelere daha çok var.
--spoiler--
zamunda'da SKIDROW torrenti mevcuttur.
bir oyundan fazlasıdır çocukluğunuzdan başlar 20 yaşında kazık adam olmanıza rağmen devam eder etkisi.

müzikleri şaheserdir insanı ortaçağa geri götürür.

bu oyunu oynayanlar liorent'in aslan yüreğini snake'in kahkahalarını unutmaz.

stronhold 3 http://www.youtube.com/fi...yworlds#p/u/0/lr40ut4n2Eg
crusader'in tadını vermeyen, grafiklerini pek beğenmediğim oyundur.
ek olarak, battlefield 3 ile aynı zaman diliminde çıkması sebebiyle oyuncular tarafından ikinci plana atılması muhtemeldir.
grafikleri çok iyidir lakin kusursuza yakın olması oyunun sıcak atmosferini yok etmiştir ama alışkanlıklar vardır bırakılmaz stronghold onların başında gelir.
kesinlikle zaman kaybı olan oyun. indirmeyi veya almayı düşünenleri şimdiden uyarayım.

uzun zamandır oyun alemini takip etmemem stronghold 3'ün çıktığını biraz geçm duymama sebep oldu. zamunda da takılırken gördüm ve anında indirmeye başladım oyunu. stronghold crusader'dan aldığım zevkin artık 3'üncü boyuta geçeceğini, rat'in labirent gibi kalesini yüzlerce haçlı askeriyle tekrardan nasıl yok edeceğimin hayallerini kuruyordum.

ama olmadı maalesef. oyunu bir hışımla kurdum ve giriş yaptım. ancak o da ne? tüm aramalarıma rağmen skirmish modu yoktu oyunun. skirmish'siz strateji mi olur lan? hem de stronghold? bir yanlışlık olmalı diye düşündüm. neyse o zaman diyerek castle builder'a girdim. bir darbe de grafiklerden geldi. sanki 2011 oyunu değilde warcraft 3'ün değişik bir modu gibi duruyordu grafikler. options'a girdim baktım halbuki ayarlarda en yüksekte. neyse ulan önemli olan oynanabilirlik deyip grafikleri arka plana attım. ama arkadaş olmuyor bir şeyler ters oyunda. oyun hızı çok düşük, zilyon tane de tarla yapsanız insanlara yemek yetiştirmek imkansıza yakın. oduncular çok ağır, hatta çok fazla oduncunuz varsa stockpile'da sıkışabiliyorlar.(?!)

daha milyon tane hata bulunabilir ancak ben bu kadar sabredebildim. peygamber sabırlılar ise deneyebilir.
grafikleri bok gibi olan oyun.
ana menü ekranında stronghold crusaderdaki marshall karakteirnin daha da yaşlanmış halini gösteren oyundur. berbattır.
ama nedense stronghold crusader ve stronghold 1 oynanabirliği iyi olmasına nasıl oluyor anlaşılır gibi değil.
eski oyunları ile alakası yoktur. her açıdan bok gibidir. eleştirileri okuyordum fakat iplemiyordum. bir umutla açtım 10 dakika olmadı şu an siliyorum. bu da bana ders olsun. crusader oynamak isteyenlerle gece gündüz oynayabilirim.