bugün

sanki tv de maç izlemekten ne farkı varsa böyle de bir aşağılama vardır.
zorunlu edit: ben maçı tvden izlemedim daha iyi taraftarım mantığına sokiyim
Sinemada izleyen adamın LOTR u tvden izleyen adamdan daha iyi LOTR cu olması
hayatında statta hiç maç izlememiş olanların savunduğu saçma önerme.
taraftarlık anlamında bu söylediklerim görsel veya duyusal ziyafet anlamında değil elbetteki.
not:maça da gittim elbetteki bir çoklarınız anasınıfındayken
maç izlemek istiyorsan bunu televizyondan pek ala gerçekleştirebilirsin. seyretmek için televizyon stattan kat kat daha iyidir. ancak taraftarım, desteklemek istiyorum diyorsan, statta bulunma amacın, takıma destek vermekse, aynısını televizyon karşısında gerçekleştirmen çok da makul bir davranış olmayacaktır. futbolcu senin sesini duymayacak, sen kendi halinde bağırıp deşarj olacaksın ona eyvallah da, stattaki ambians yeter. statta maçı da izlersin, takıma destek de olursun, takım maçı alırsa tadından yenmez. tanımadığın heriflerle sanki 40 yıldır tanışıyormuşçasına renklerin çatısı altında galibiyeti kutlarsın. güzeldir, iyidir.

benim tercihim, statta izlemekten yana olacaktır. herkese saygı duyuyoruz tabi ki. ayranı bol olan kazansın. fenerbahçemiz de ligden düşmesin lan. *
gol olunca birkaç kişiyle kutlamayı birkaç bin kişiyle kutlamaya eşdeğer gören saçmalık. sadece o an için gidilir stada. tezahürat konusuna hiç girmiyorum bile.
reçete:
hurttğhu htakhykm a blaynt(doktor yazısı)

doktorun önerisi:
al şu bileti, tuttuğun takımın maçına git, bir hafta sonra gel konuşalım...
ancak seyirci ve taraftar farkını kavrayamamış birinin önermesi olabilir.