bugün

ilacın normal fiyatına parası yetmeyen fakirdir. O şekil ilaç alacağına hastalıktan ölsün daha iyidir.

Edit: laf sokacağım diye kıçını yırtım yırtım yırtan kişileri bize gösteren fakirin d(s)ik alasıdır. O diki.... (4 nokta)
ssk reçetesiyle beyin de alınabilse keşke diye düşündüren sözde fakirdir.
ilaç veren ama normalinden az para alan eczacı kalfasına mesele olmuş insandır.
ssk reçetesiyle daha pahalıya geldiğini bilmeyen maldan daha hayırlıdır.
aslında o reçeteyi uçak yapıp bazılarının götüne sokması gereken fakirdir.
geçmişte kalmıştır.
yeri gelmişken söylemek istiyorum: reçete diye bir şey yokmuş artık. doktor bilgisayardan ilacın adını yazıyor. hastanın eline de bir numara veriyor. o numarayı eczacı alıyor bilgisayara giriyor. böylece doktor yazısı da tarihe karışmış oluyor. eczacılık fakülteleri de kapatılacakmış diye duydum. söyleyenlerin yalancısıyım.
küçük, sevimli ve yalancı bir akıl fukarası da değildir.
ilacı alırken utanması gereken fakirdir.
reçetesiz ilaç kullanmayandır.

ayrıca akıllıdır.
ilaca 15 lira vermek varken, neden 50 lira versin efendim.

bu insan ''mal'' mı!
vibratör yerine kukusuna hıyar sokan fakir kızdır. net.
yasal hakkını kullanan normal insandır. fakirse ülkenin başbakanı utansın...
e, reçeteyle. tüm vatandaşın zengin fakir ayrımı yapılmaksızın. eşitleneceği ilaç karmaşasının önüne geçileceği durum.
Kendisine sunulanlardan yararlanan insandır.
10 lira vereceğime 2 lira veririm diye düşünendir.
Karlı iş yapıyordur aferin ona.
damlalığı böyle yatay beğenmediysen dik tutayım denilebilecek önerme.
bu basligi acacak kadar salak olmayan, vatandaslik haklarini kullanan kisilerdir.
sosyal devletin eş*k gibi yerine getirmesi gereken yükümlülüklerden faydalanan insandır. bu imkandan yararlanmak varken salak gibi para verip alan insan değildir. burada laf sokma çabası yoktur. gerçek işte.
ayrıca söz konusu fakir baba parasıyla üniversite bile okumuyordur allah bilir...