bugün

Futbol bu!!!
milli bilincimizin farkında olmalıyığğzz!!!

gibi nidalarla beyin siken tiplerin, spor'a faşistlik katmaları durumu...
Ulan adı üstünde spor bu...
savaş değil.
Eğlence yani...

Bugün canı gönülden galatasaray'ı destekleyen birisi olarak bu nidaları görünce, "sikeyim galatasarayı keşke yenilseydi" demekten alamıyorum kendimi...
Bugün galatasaray'ı destekledim..
Destekledim ki ibneler üst turda rezil rüsva olsunlar..
müstahak la size...

Gidin faşistliklerinizi ocaklarda yapın,
yeşil sahalarda değil...
ota boka faşist diye çemkirmek yerine yapılacak mantıklı harekettir.
dünyanın her ülkesinde geçerli olan durum türkiye de olunca insanlara niye batıyor anlamıyorum. söz konusu türk takımı ise kendi ülkesinin takımını desteklemeyen sorunludur. bu kadar net.
sporda uluslararası müsabakalar bir ülkenin imajı, tanıtımı ve bunun ötesinde diğer insanları etki altına alabilmesi için istemli veya istemsiz etkili bir etkinlik olduğu için spor'a milliyetçilik katmak da gayet normal hatta olması gereken bir durumdur.

ayrıca milliyetçilik ile faşizmi hala aynı anlamda kullanan insanlar olması da üzücüdür.

çocukluğumuzda futbol olmasa adını duymayacağımız ülkelerin ilk 11'lerini sıraya kazırdık unutmayın. büyük futbol takımlarının değil ülke, şehirlerini, tarihlerini ezbere bildiğimizi de. türkiye'nin yerini haritada bilmeyen bir insana ülkemizin ismini duyurma imkanı var ise buna milliyetçilik katmamak aptallıktır.
sporu, sporluktan çıkaran sikindirik olay...
savaşa gitmiyoruz, sakin olun.
milli takım oluşumlarının da saçmalığını çaktırmadan belirten söylem.
savaşları oyun gibi görmekten kaynaklanır.

e savaşlar oyun olunca, oyunlarda savaş olur haliyle.
ocakta yemeği olanları, 'ben faşist miyim la?' düşüncelerine gark eden bir üslup kullanılan durumdur. bu konuda biraz daha sakin olunamaz mı?

spora milliyetçilik katmak demek, türk bayrağını yukarıda görmek istemekten kaynaklanır. bu mudur faşistlik?
Yapılması gereken şeydir. Hepimiz milliyetçi olarak spor yapmalıyız. Atatürk gibi. Evet.