bugün

(bkz: #2011957)
(bkz: turkler ve kurtler birlesirse emperyalizm kaybeder)

sozlukte kasitli veya farkina varilmadan, konuyu destekleyen farkli basliklar acilmasi ve entryler girilmesi ile anlasilabilen hadise.
sözlükten ziyade memlekette de isteyenler vardır. görmezler mi ki bizim elitlerin ceplerini doldurmaktan başka bir şey yapmıyorsunuz? görmez misiniz ki, kürtlerle türklerin arasını açarak ne türklere ne de kürtlere yardım etmektesiniz, onun yerine abd'nin ülkeyi bölme isteğine hizmet ettiğinizi görmüyor musunuz?

sözlüğe baktım da, görmüyorlarmış...

"biz kavga edelim. elit "beyaz"lar kazansın, abd kazansın, israil kazansın. kavga edelim, nolacak, alt tarafı g.tü boklu bir ülke, türkler/kürtler gitsin o tarafa, biz burada kalalım. artık amerika mı alır, israil mi... onur, insan gibi yaşam umurumda değil. karnımı doyursunlar yeter. ooh z.kimde değil. di mi lan? ne güzel değil mi? bir de millet bölücülüğümü/işbirlikçiliğimi çakozlamasın diye "türkçü/kürtçü" geçineyim. kürtler/türkler ölsün gebersin diyim. hatta onu bunu bölücü/faşist ilan edeyim. hehe. nasıl olsa millet cahil. harbi sanırlar beni. oooh tam kıvamında oldu yahu. iki keki de avladık mı bu iş tamamdır. veririz bir aragazı..."
feraseti eksik insanlar her yerde bulunabilirin kanıtıdır.
amerikan vatandasi sozluk yazarlaridir olsa olsa.
telasa mahal yok, sozluk bolunmez.
kendisi dışındakileri terörize etme meraklısı faşist bünyelerin , cihat ettiğini zannederek geldiği galeyandır.

(bkz: fare -dağ ikilemi)
yanlış düşünceler içerisinde bulunan bünyedir kendileri. ırkçılık yapmaya kına yakmakla başlamış fakat kendilerine yapıldımı (bkz: yurdışı) "kardeşiz canım.." diyerek geçiştiren-ler dir. uzun lafın kısası indirin donlarınızı çükünüzden tavana asacağız.
doğarken seçilemeyen bir şey için kavga çıkmasını istemeyenlerin de olmasıdır. hayır doğmadan önce kim ırk için dilekçe yazdı bilmem.
kendisi dışındakileri faşist ilan etme meraklısı terörist** bünyelerin , demokrasi icra ettiğini zannederek geldiği galeyandır.

(bkz: bokböceği-dağ bileşkesi)
ülkeyi bölmek uğruna ne ayrımcılık çıkarsam diye düşünüp, sonunda türk-kürt, alevi-sünni, sağ-sol...vs. konularıyla insanları karşı karşıya getirip, kardeşi kardeşe kırdıran hainlerle aynı zihniyete sahip olanlardır.
öncelikle baş yazıyı yazan arkadaş ne cevval ki bir hışımla girişmiş söze. başlamış ''kürdistan isteyen'' diye... ne var arkadaş bunda ? ne olacak oraya kürdistan desek ? ölecek miyiz ? yani o değil atamız da oraya ''kürdistan'' derdi , biz desek ne değişecek. hala anlamıyorsun değil mi ? bu ülkede kürt - türk çatışması diye sana sunulan malzemenin aslında senin cebine elini atan insaların para tuzağı olduğunu göremiyorsun değil mi ? milyarlarca doların doğuya veya ülke geneline yapılacak yatırım ve geliştirme yerine iki götü boklu savaş uçağına ya da bombaya harcandığını göremiyorsun değil mi ? senin olayın kelimelerde değil mi ? neymiş ''kürt'' , ''kürdistan'' olamazmış ? ya olmasın tamam ama hacım gel gelelim ne olacak ? bu insalar kürt arkadaş ne yapacağız ? bu insanlar kendi kimliklerinin anayasada tanınmasını istiyorlar. ne var bunda ? kendi dillerinde eğitim istiyorlar ne var bunda ? bunlar olduğunda bu insanlar senin dediğin ülke yararına işler yapan insalar'ın dışına mı çıkıyorlar ? bak beni tanımıyorsun ama beni bilen bilir ne kadar milliyetçi olduğumu ama milliyetçi kavaramının da kişiden kişiye göre değiştiğini sanırım anlamışsındır. bu insanlar bizim içimizde varlar ve olacaklar. olması gereken tüm ülkeyi bu entellektüel seviyeye yükseltemek ve tüm insalarımızı avrupa düzeyinde yaşam şartlarına kavuşturmaktır. ama bu ergenekonlar ve ordu yandaşı insalar varken oldukça zor gibi...