bugün

sözkonusu kişinin birikimi, yaşam stili ve bunları sunumu nedenli kategorizasyona geçit vermemesinden doğan muamma. insanlar okuduklarından, duyduklarından, gördüklerinden edindikleri ile insanları belli sınıflara ayırır yaftalar, paketler.

sonra sıyrığın biri çıkar hiçbir kaideye oturmaz. insan sınıflandırırken içinde bulunduğu yaşam alanı örneklerinden istifade edeceğinden standartlar da peşinen bellidir; solcudur, sağcıdır, apolitikdir, ateistdir, yobazdır, akp'lidir, chp'lidir, kemalist ya da dincidir.

ama, hepsinden biraz varsa eğer; kategorize meraklısı karşı taraf direkt: http://www.yarrayering.com (karar aldık, artık küfür etmiyoruz)
damga vurmak isteyen kişinin bilinmezliğin ve doluya koya olmadi bosa koydu hiç olmadi mertebesinin girdaplarin kafa cozutturup taklamakan cölünde seramik satmasi ile bitecek olan eylem.

(bkz: elhamdulillah lübürütüfistim)
içine bir diyalog da attırılırsa kum pistte kralını toz pis içinde bırakacak kalıba sığdıramama. yeri gelmişken lafın ucu elimden de kaçsın hadi birazcık;

(bkz: bunu sana sığdıramadım)

neyse, al diyalog;

- beni kategorize etme cemil! bir sözlük yazarını hiçbir şekilde kategorize edemezsin sen!
+ hastayım sana diyorum güzel memiş! katörüz de neymiş?!