bugün

biraz sen biraz ben biraz da hepimiz.

kimi insanlar burada yazdıkları yazıları bir kaç kişinin iyi veya kötü oylandığını görünce bir sosyalleşme havasına bürünür, değişik kelime ve cümlelerle tanım yapmaya çalışırlar, halbuki (lütfen kendimizi kandırmayalım) karşılıklı diyolaglarda tek kelime etmekden çekinirken sözlük karşısında kendilerini kandırıdıklarını hiç akıllarına getirmezler.

şimdi biri çıkıp diyebilir mi benim hiç bir sosyal problemim yok diye? bir şeylerin eksiğini sözlükden çıkarıp bunu başarı olarak gören insanlar; kendinizi kandırıyorsunuz.
aslında doğru bir önermedir. ama bunu sözlüğe mal etmemek gerekir. sanal alem denilen zıkkıma bulaşmış insanların yaptığı hededir. örneğin şahsımın sosyal açıdan hiç bir problemi yoktur.* zaten bu tip insanlar zirvelerde kendilerini belli eder. hani adam nickim şu der ve "aaa sen o musun lan ben hep merak etmişimdir seni" gibi cevaplar alır. ama sonrası fıstır. oturulur muhabbet edilir ve bu elemandan cıt cıkmamaktadır.

(bkz: zall ın asosyal olması)
götü büyüdükçe, sosyalleşme oranı artacak sanan insandır. küçük götlülere de asosyal gözüyle bakar.

(bkz: bana götünü göster asosyal misin söyleyeyim)