bugün

ucurulmaktan veya caylak olmaktan korkan yazar eylemi. peki ama bu isin masrafi ne kadar olur diyorsaniz, ben sizler icin arastirdim.

bir kere yuksek riskli sinifa giriyorsaniz, gercekten cok maliyetli bir is, yani sigorta policeniz cok tutar. ama adamlar hakli, sen abuk subuk seyler yazacaksin sonra da hesabim ucmasin diyeceksin, olmaz! bu grupta iseniz, ucurulma sansiniz hallice, ve mutemadiyen caylaklik nobetleri. bu tip yazarlar, genelde agir tahrik unsuru iceren siyasi yazilar yazip karsit goruslu kisilerin tepkilerini cekerler. gun asiri nick altlarinda beliren, artik sozlukten ucsun, yonetim uyuma gibi bos bakinizlar, ucmalarinin habercisi niteligindedir. ucurulduklari an buyuk bir servet onlari beklemektedir.

sayet benim gibi surekli eski sevgili ve sevismek konulu basliklar aciyorsaniz rahat olun. siz orta riskli sinifa giriyorsunuz, yani ucurulma sansiniz dusuk, caylik da 3 4 ayda bir.

son olarak risksiz grup, yani bilgi icerikli entry giren yazarlar. bu yazarlar genellikle diger gruplardaki gibi, sozlukten ucurulmaya veya caylak olmaya karsi degil, hesaplarini gammazlanmaya karsi sigortalatirlar. cunku bilgi icerikli bir entry editlendigi zaman, sanki icerigi yanlismis da sonradan duzeltilmis olarak algilanir. bu tip yazarlar asla bunu iclerine sindiremezler.