bugün

en sevdiğim ve artık kokusunu bile özlediğim çorabımın öteki tekini üç gündür bulamamış olmam sebebiyle son çare olarak sözlüğe başvurmamdan kaynaklanan şeydir.(tanıma benzemiştir inşallah). kayıp ilanı bile verdim ama fayda etmedi. nolur görenler, duyanlar ve kokusunu alanlar haber versin.

edit:nickini vermek istemeyen bir yazardan gelen mesaja göre, çorap tekim çorap mafyasının elindeymiş. nolur ona zarar vermeyin en yakın zamanda fidyeyi denkleştirecem.
(bkz: görevimiz tehlike)gaz maskesi tak lan sözlük.
mafyanın notu: fidye olarak hiç bir şey istemiyoruz. Nolur al şu pis çoraplarını biz sana fidye verelim, burnumuzun deliği kırıldı. yeter ki gel al!
sözlük başlığı adi altinda sözlükteki yazar sevgiliye emir kipinde cümle kuran, yazarin serzerişidir.
(bkz: sihirli cümle lütfen)
açıklıyorum.
ismini vermek istemediğim dünyaca ünlü bir beyaz eşya firmasının saygın bir çalışanı olarak açıklıyorum.

yıllardır kaybolan çorap teklerinizin tamamı çamaşır makinelerinizin gizli bir bölümünde, üstün press teknikleriyle saklanıyor. siz makineyi kullanmaya başladıktan yıllar sonra evinize gönderdiğimiz eleman; "rezistans kireçlenmiş, atın b makineyi çöpe" gibi kurgulanmış birkaç cümle söylüyor. servise gelen makineden alınan çorap tekleri özel yapım zırhlı depoya gönderiliyor. özel yetiştirilmiş elemanlar çorap teklerini eşleştiriyor. böylece sizin kayıp tekleriniz çorap piyasasına geri dönüyor.

yani evet, size sizin çoraplarınızı tekrar tekrar satıyoruz. budur.
(bkz: öteki teki)
insan zıvanadan nasıl çıkar gösterir abukluk.
-olur. bir de domalayım mı.
akşamdan çok içip de kolbastı eşliğinde sallanırken çorabın aniden ayaktan fırmalası durumunda, can havliyle, soğuğun tesiriyle söylenebilecek bir söz olarak karşımıza çıkmaktadır... bir arayış içersinde insan her daim en yakınından umar medet ve sözlük manyağı bir arkadaşın ilk aklına gelen şeydir bu...
Laf olsun torba dolsun söylemini hayat felsefesi olarak benimsemiş yazarın trajikomik başlıkları.
(bkz: Vah yavrum pek gençmiş)