bugün

Azeri katılımcı sözlüğü olan soz6'da yazılmış olan, çoğu ben dahil "iki devlet tek millet!" Diyen herkesi şaşırtacak ve bu konuda yanıldığını gösterecek yazılardır.

Genelde yazılanlar; Türklerin kendini beğenen, azerileri hor gören, üçkağıtçı, yobaz kişiler olduğudur. Belki bazı türkler için doğrudur ama hepimiz mi?

Bize küfreden de kinini kusan da var. Var oğlu var.

Avrupalıyı anlarım diğer Türkmen ülkelerin halklarını bile anlayabilirim de; Bize en yakın ülkenin insanlarının bile nefretini kazandıysak vah halimize.

Azerilerin hakkımızda genelleme yapmasına ne kadar kırıldıysam da bu genellemelerin yapılmasında bizim de payımız olduğu çok açık. Kendimize bir çeki düzen verelim En iyisi.
ilk sayfayı okudum.
Haklıdırlar.
bazıları gerçekten üzmüştür.

bir tane entry dikkatimi çekti;

" birileri yüzünden milleti karalamak olmaz. (bkz: insaf) "

şeklinde.

ondan dolayı burada yazılanlar yüzünden her azerbaycan türkü'nü suçlayamıyorum.
bizi böyle alçak gösteren kansızlar utansın.
2. sayfa 12 numaralı entry de qarabagsiz qarabagli nickli yazar duygularıma tercüman olmuştur.

şu var ki her millet de olduğu gibi bizde de kötü insanlar var ve bunlar milletin adını kötüye çıkarıyorlar. ama bu iki devlet bir millet anlayışından vazgeçmek için bir sebep değil.
Hepsi için olmasa da bir çoğunluğunu kendilerini ''Türk'' olarak değil ''Azeri'' olarak görmektedirler. Türkiye hakkında oldukça bilgileri olup büyük çoğunluğu Türkiyeyi sevmemektedir.