bugün

yeni kelimeler üretmektense bu yolu seçmişler çok garip.
bunlar sadece bazı ulu yazarlarımızın bilinç altında kalan kelimelerdir sosyalistlerde kelime gırla.
http://turkmucadele.blogs...ilere-ve-birikimlere.html

burada bir kısmı açıklanmış sosyalist terminolojisi. kullanabilirsiniz.
kullanılmadığı takdirde ölecek olanları hatırlatma babında kullanılan kelimelerdir.
malumunuz sosyalistler de olmasa,kıdem tazminatıyla ilgili kimsenin çıt çıkaracağı yok.
demek ki mesaj yeterince algılanamamış ki,
bazıları bunu laf salatası olarak görüyor.
Sosyalistler,ayıya ayı dedikleri için bazı iktidara çanak tutan kesimler
tarafından "keskinlik"le,"klişecilik"le eleştirilmektedir.
Uludere'de 36 sivili katledenler hangi esneklikte değerlendirilebilir?
Duvarı delecek olan suyun akış hızı değildir,sürekliliğidir.

ABD emperyalizmine tabi olduğumuz Suriye'yle tanıtlanmadı mı?
Malatya'ya füze kalkanı niçin kuruldu?
Suriye uçağını vurdu,"big boss" itidal çağrısı yaptı.
sende süt dökmüş kedi gibi yuvana dönmedin mi?
bütün bunlar sana gına getirmiyor,
bütün bunları ifşa eden,
bunları halka anlatmak için bedel ödeyenler gına getiriyor öyle mi?
yazık cık cık.
genellikle "dostum" olur.
"Alınterinin namusu kurtulsun diye bu isyan." Sonuna kadar sosyalizm. daha güzel bir ideoloji olabilir mi?

kurban olun bütün sosyalistlere. kanımın son damlasına kadar sosyalistim. ölene dek.
özellikle yeni sosyalist olmuş gençler kendi aralarında 'yoldaş' sözcüğünü çok kullanırlar.
bir sosyalist olarak "kullanmazsak öleceğimiz" iddia edilen kavramların çoğunu kullandığımızı kabul ediyorum.

gına getirsin veya getirmesin, mühim olan bunların geçerli olup olmadığıdır.
emeğinden başka satacağı birşeyi olmayan, alınteriyle hayatını kazanan insan "emekçi"dir. sen hırsızsan veya patronsan o başka.

dünyanın yer üstü ve yeraltı zenginliklerini, tüm bir insanlığı kültürel, ekonomik, siyasi ve akla gelebilecek her alanda sömüren bir avuç uluslarası şirketin ve onların işlerini görmekle görevli devletlerin adı sanayi devri başladı başlayalı "emperyalist"ti, öyle de kalacak. bu kavramı artık faşistler, dinciler dahi kullanıyor.

sosyalistler, işçi sınıfının dünya görüşünü bu ülkede ve tüm diğer dünya ülkelerinde iktidara taşıma mücadelesi veren insanlar olduğundan, "işçi"lerin yaşam şartları, onun mücadelesini doğrudan ilgilendirir. bu da normal.
bilimsel sosyalizm ideolojisinin ana kaynaklarını yazan "karl" marx'ı elbette yaşayan tüm dünyalılar bilmeli, en azından adını ve en önemli sözlerini duymalı!

1940'lardan beri seçimini emperyalist dünyadan yana yapmış bir ülkeye elbette "amerika'Nın patronu" diyecek halimiz yok:"amerika'Nın uşağı"dır. nato'nun uşağıdır.
akp doğrudan faşist bir parti değildir. akp bir sağ partide olması gereken tüm özellikleri kullanan bir partidir. faşizm lazım olduğunda faşistleşir, hatta doğrudan faşist örgütleri de devreye sokabilir.

sosyalistler tartışmalarında konuşmalarında chp propagandası filan yapmazlar. dolayısıyla chp'nin ne olduğu değil, chp'lilerin neden sosyalizme yönelmesi gerektiği konuşulur.
kelimelere kulak verilseydi bu halde olmayacaktık dedirten durumdur.
müslümanlar allah vardır geri zekalılar diyenlerden ibaret olmadığı gibi sosyalistlerde bunu gıdaklayıp duran insanlardan ibaret değildir. ki bunların sık sık söylenmesinde bir sakınca görmüyorum ben.
kullandıklarında en azından düzgün cümle kurabildikleri kelimelerdir.
(bkz: kullanmazlarsa)