bugün

tv'lerde görülen olay.

bakıyorum da haberler olsun, gazeteler olsun, her türlü medya organında konu unutulmaya başlanmış.

başbakan gidene kadar somali'ye; konu şişirildi,şişirildi ve; somali ziyareti yapıldı. gidildi, gelindi...

şimdi ne oldu?

adamlar hala aç, hala hasta.

peki bizde gündem? erdoğna, kılıçdaroğlu,vs...
türkiye 'de ak parti iktidarı olmasaydı tek kuruş dahi toplanıp gönderilmezdi, açlık bitmezdi durumunu hatırlatan anektot. toplansa bile cebe indirlirdi. bu bir ak parti zaferidir. ak partinin şanı dünyayı kapsamaktadır. artık dünya partisi olmuştur.
somali'deki açlık "muhabbeti" yavaş yavaş bitiyor; ancak somali'deki "açlık" bitmiyor.
ramazanın bitmesiyle paraleldir.

kimse darılıp gücenmesin ama duyguları çok hızlı doruklara çıkıp aynı şekilde yere çakılan bir milletiz. onların halinden de anlayabileceğimizi sanmıyorum. boğazından bir lokmanın ne zaman geçeceğini bilmeden yaşamaya çalışan kaç kişi vardır aramızda. ancak öyle bir duruma düşerek hallerinden anlayabiliriz. oruçla da olacak iş değil, nasıl olsa güneşin batımına kadar...
Bu Somali işi milletin parasıyla birilerinin reklamı için yapıldı.
yardım doğrudan yollansa daha samimi ve inandırıcı olurdu.
Yardım paralarıyla alınan yardım malzemeleri kimlerden alındı ve bu paralarla kimler zengin edildi, milletin parası nerelere ve kimlere harcandı?
Bu işte şeffalık var mı?
Yardım malzemelerinin nereden alındığını bilen var Mı?
vicdanların medya tarafından doyurulmasından dolayı gündemden düşen, muhabbeti bitse de aynen devam eden açlıktır.
(bkz: Reklamlar bitti)
günlük hayatımızdan da yavaş yavaş çıkmasına sebep olmuştur. şu aralar yavaş yavaş dertlerimi anlatabiliyorum. somali'dekileri örnek gösterip teselli etme yoluna giden pek çıkmıyor artık. olm medyanın hayatımızdaki etkisi ne büyük lan. allah'ım sen bizi sakın.
muhtemel gündemin meşgul edilmesi döneminin atlatıldığı zamana işaret eder. bir daha ki gündem değiştirme operasyonları için hazırlık evresi başlamak üzeredir.
bu memlekette evine ekmek götüremeyen adam varken sen git somaliye yardım et.etme demiyoruz ama önce kendi ülke insanına yardım et sonra başka yerlere.
yardım toplandı bitti işte daha ne. diye düşündüğümüz için olan birşey
sadece türkiyeden 350 milyon dolar gitmiştir. diğer ülkelerde hesaba katıldığında şu an onların bize yardım yapması gerekmektedir.
doymuşlar heralde.
doymuşlarsa tek geçim kaynakları korsanlığa yasal izin çıksında bir daha acıkmasınlar.
Gemi korsanlığına devam edebilirler...