bugün

Herkesin derdi baska. Ates düştüğü yeri yakiyo gercekten. Sanal alem ahkam kesenlerle dolu. Bos beles konusanlarda cabası. Insan olun biraz. Dua edin dua.
yardımlar gidiyor, gıyabi cenaze namazları kılınıyor, selalar okunuyor, dualar ediliyor, suçluları bulunsun diye eylemler yapılıyor.

yani birilerinin umrunda soma, merak etme.
hala insan kalabilmiş olanların umrunda..
Kimin umurunda değil ki ? Zaten umurunda olmayanlar k.bakmayın ama siktirsin gitsin bu ülkeden.
Etik açıdan doğru Olmayan soru. Kimsenin umrunda olmasaydı maden işçilerinin geride kalan ailelerine yardım etmek için yardım kampanyaları düzenlenmez, insanlar yardım için oraya gitmezlerdi. Yeni bir maden faciasının yaşanmaması için bu olay hükümete ve bu işten sorumlu olanlara ders olmalıdır
çoğu insanın umrunda. ancak, dua-kader-fıtrat döngüsünden çıkmak gerekiyor. canlar bir daha yitmesin diye önlemler alınmalı, gereken cezalar verilmeli. bunun takibini yapmak kalanların görevi. her ölümün ardından dua okunur, ancak bununla avunup gerçek meseleyi ıskalamak yanlış. en ucuz can senin ülkendeki işçinin canıysa, bunun üstesinden duayla gelemezsin. biraz akıl, mantık, vicdan da lazım.
asıl soru kimin umrunda dan ziyade kimin umrunda kalacak olmalıdır. cevabı söylemiyorum üzülmeyelim.
"ailelerinin umrunda" ateş düştüğü yeri yakar. gerisi palavra .